Податкова соціальна пільга
Податкова соціальна пільга (ПСП) — термін, відомий вам, шановні колеги, ще з докодексних часів. Погодьтеся, відчутної користі для працівників від неї — рівно настільки, наскільки скромно виглядає абревіатура цього терміна. А ось головного болю для бухгалтера — як літер у повній назві згаданої пільги! ☺
Убезпечити вас від цієї мігрені може тільки наш тематичний номер. Із нього ви дізнаєтеся, хто має право на ПСП, як застосовувати цю пільгу «на дітей», які особливості її застосування варто враховувати для студентів, працівників-інвалідів, учасників бойових дій, працівників-іноземців, фізосіб з кримською пропискою та інших категорій ваших трудівників. Як застосовувати ПСП, якщо працівник ще й «шабашить» за цивільно-правовим договором? Що потрібно знати, надаючи ПСП новоприйнятим працівникам? Чи застосовувати цю пільгу до зарплати працівника в місяці його звільнення?
Про всяк випадок сказали ми й про те, які санкції на вас чекають за порушення порядку застосування ПСП.
«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 53
Вивчаємо мегалист від податкової
Безумовно, лист ДФСУ від 09.06.2015 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15 заслуговує не тільки на те, щоб бути надрукованим у нашому виданні повністю, та ще й у супроводі чотирьох (!) статей-коментарів, а й на те, щоб згадати про нього знову, «під завісу» місяця.
Судіть самі: у ньому мало не вперше були зібрані та озвучені постреформені роз’яснення з нагальних питань, що цікавлять кожного платника. Тут і «прибуткові» хіти (зокрема, «господарська» вода чи ні; як зменшити податок на прибуток на податок на нерухомість; що робити з наднормативними витратами на ПММ), і ПДВшні новинки (причому майже всі — «довгограючі», тобто такі, що не змінилися й після 1 липня), і «нерухомо-податкові» ребуси, і «ФОП-витратні» проблеми.
«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 53, с. 5; № 54, с. 12 — 22
Виплати нерезидентам
Економіка нашої країни зараз переживає не найкращі часи. Щоб справи пішли вгору, як ніколи потрібний приплив закордонних інвестицій. Зрозуміло, доходи, отримані іноземними бізнесменами від спільних проектів в Україні, підлягають оподаткуванню. За якими правилами це відбувається? Яка специфіка оподаткування найпоширеніших «нерезидентських» виплат — процентів, дивідендів, роялті, фрахту тощо? Як усунути подвійне оподаткування таких доходів? Що слід пам’ятати, виплачуючи доходи фізособам-нерезидентам?
Відповідям на ці та чимало інших запитань присвячено цілий тематичний номер. Читайте із задоволенням!
«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 55
Єдинник — на РРО! Та й іншим — не відставати!
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 р. № 569-VIII, якому присвячено цю статтю, нарешті підписаний, опублікований та набув чинності. Він, зокрема, змінив правила «гри» з РРО для ФОП-єдинників. Та й іншим суб’єктам господарювання, які мають справу з готівкою, є сенс з ним ознайомитися.
Обов’язково перечитайте і Закон, і статтю про нього ще разочок — відкриєте для себе багато нового! ☺
О. Павленко, «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 56, с. 4
Ви запитували на вебінарі
Відповіді на вісімдесят з гаком запитань, що надійшли від учасників останнього вебінару, представлено в цьому тематичному номері. Таким солідним доробком може похвалитися навіть не кожен спецвипуск. Адже, по суті, це вісімдесят з гаком статей на всілякі теми, кожна з яких стиснута до півсторінкового об'єму. Уявіть, скільки енергії містить у собі кожне слово цих без перебільшення міні-дисертацій з оподаткування!
А яка широта охоплення податкового поля! Є тут запитання і з ПДВ, і з податку на прибуток, і з РРО, і з «роздрібного» акцизу. Окремо представлені запитання із приватного підприємництва, мобілізаційні запитання і ПДФОшно-ЄСВшний блок. Загалом, на будь-який смак. Якщо хто пропустив цю вишукану страву — неодмінно поласуйте нею. ☺
«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 57
Експортні операції: обліковуємо по-сучасному
Ви не повірите, але цю статтю довелося ледь не наново переписувати безпосередньо перед відправкою номера до друкарні. Виною тому — мінливе вітчизняне законодавство. Ну хто міг передбачити, що якраз у наше з вами професійне свято — День бухгалтера Мінфіну спаде на думку переінакшити План рахунків? І саме у тій частині, що стосується операцій з інвалютою. А у статті про експорт без цих операцій ніяк…
Ну нічого. Зате тепер ви, читаючи цю статтю, отримаєте найсвіжішу інформацію про те, як на сьогодні слід відображати експортні операції в бухобліку. Отже, не помилитеся і з розрахунком оподатковуваного прибутку, бо він тепер цілком залежить від бухгалтерського фінрезультату. А приклади, які ми для вас підготували, допоможуть закріпити «експортну» теорію на практиці.
Н. Білова, «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 58, с. 8
Довідник бухгалтера
Упевнені, що цей спецвипуск буде цікавий абсолютно всім. Адже представлені в ньому дані надзвичайно різноманітні, а отже, кожен зможе знайти для себе корисну інформацію. Тут зібрані найнеобхідніші для роботи показники: розміри мінзарплати і прожиткового мінімуму, індекси інфляції та коефіцієнти індексації доходів громадян, розміри ПСП, добових, норми робочого часу і багато іншого.
Крім того, ви зможете пригадати правила нарахування ПДВ, особливості розрахунку податку на прибуток, нюанси справляння ЄСВ, ПДФО та військового збору.
«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 59
Туризм
Ця тема надзвичайно багатостороння, адже в туристичній сфері задіяні й туроператори, й турагенти, й власне туристи. А ще їх усіх обслуговують страхові компанії, перевізники, готельєри, гіди/екскурсоводи тощо. Проте в цьому тематичному номері кожен з перелічених суб’єктів обов’язково знайде щось для себе. Якщо не про бухоблік, так про ПДВ. Якщо не про РРО, так про захист прав споживачів турпослуг. І навіть про такі неприємності, про які не хотілося б говорити, — про банкрутство туроператора і (не)повернення грошей туристам. Але ми зобов’язані розповісти і про це…
Загалом, енциклопедичність цього тематичного номера під стать різноманітності вибору туристичних маршрутів і напрямів — у ньому є все! Приємного вам читання і захоплюючих подорожей!