Повідомлення за ф. № 20-ОПП: що нового? 20-ОПП — один із тих «недеклараційних» звітів, про які найчастіше запитують наші читачі. У цій статті проаналізуємо запитання, що надійшли до нашої редакції, і дамо відповіді на них.
ПММ для сільгосптехніки: від оприбуткування до списання Сучасного аграрія важко уявити без сільськогосподарської техніки. Адже йому потрібно в стислі строки обробити землю, висіяти насіння, а потім доглядати за посівами і врешті-решт зібрати врожай. Більшість таких операцій можна механізувати. Але щоб техніка працювала, аграрій має запастися для неї «кормом», тобто пальним. Сьогодні ми розкажемо, як правильно відобразити в обліку списання пального на роботу сільгосптехніки.
Переведення боргу/відступлення вимоги на спрощенці: можна чи ні На практиці досить часто зустрічаються ситуації, коли в договорі поставки треба замінити боржника або кредитора. Йдеться про договори відступлення права вимоги боргу і переведення боргу. Чи може єдиноподатник брати участь в таких угодах? Відповідь — у цій статті.
«Житлові» субсидії по-новому Перевірка субсидіантів, яку провело Міністерство фінансів, виявила низку зловживань з боку отримувачів субсидії. Тому Уряд прийняв рішення про зміну порядку надання субсидій таким чином, щоб державну підтримку отримували ті, хто справді її потребує. Про які новації відтепер треба знати і на що звертати увагу, щоб ненароком не втратити право на отримання субсидії? Відповіді — у статті.
Працівник купив товар у нерезидента Директор підприємства планує придбати через Інтернет у нерезидента-юрособи мобільний телефон для потреб підприємства і розрахуватися за нього з власної платіжної картки. Телефон доставлять поштою. Чи можна (і яким чином) його оприбутковувати? І чи буде тут порушення розрахунків в інвалюті? А якщо здійснити оплату за телефон корпоративною платіжною карткою?
Як виправити сумову помилку в ПН? Як бути, якщо при заповненні податкової накладної (ПН) помилилися в кількісних/вартісних показниках (тобто припустилися сумової помилки, що вплинула на суму компенсації). Як її виправити?
Індексуємо зарплату за липень 2018 року Індексацію заробітної плати повинні проводити усі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшили поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22; 2017, № 7, с. 35).
Доходи за 2004 — 2018 роки виплачено в червні 2018 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати у разі погашення боргів у травні 2018 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 41, с. 24. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими в 2004 — 2018 роках, якщо вони виплачуються в червні 2018 року.
Інвентаризаційні надлишки для єдинника — оподатковуваний дохід? Нещодавно БЗ у категорії 108.01.02 поповнилася черговою «забаганкою» фіскалів. Невраховані основні засоби, виявлені в ході інвентаризації, на їх думку, збільшують дохід єдинника-третьогрупника на суму справедливої вартості таких активів. Причому такі вимоги вони озвучують не вперше — аналогічні роз’яснення проскакували і раніше. Чи є законні підстави для подібних заяв? І до чого може призвести застосований підхід до визначення єдиноподаткового доходу? Поміркуємо прямо зараз.
Отриманим відсоткам у Звіті про пільги не місце Підприємство отримує від банку відсотки за депозитним вкладом. Чи потрібно включати до Звіту про суми податкових пільг суму таких відсотків із кодом пільги 14060364?