Податки та бухгалтерський облік, травень, 2018/№ 42 спецвипуск

 • Базові знання про відрядження На полі активної конкурентної боротьби кожне підприємство прагне до найкращих, постійно прогресуючих результатів своєї діяльності. У зв’язку із цим суб’єкти господарювання шукають нові ринки збуту, нових контрагентів, опановують сучасні технології, покращують професійні навички своїх працівників. Дуже часто це пов’язано з направленням у відрядження відповідних співробітників до різних міст України та за кордон. У цьому спецвипуску ми розглянемо основні організаційно-облікові моменти, пов’язані з відрядженнями.
  Зокрема, ви дізнаєтеся про законодавчо встановлені правила відряджання, гарантії, передбачені для відряджених працівників, та обов’язки, які на них накладаються. Крім того, ми нагадаємо, які витрати, понесені у відрядженні, можна компенсувати та які документи при цьому повинен надати ваш співробітник. Не обійдемо стороною і податково-бухгалтерський облік витрат на відрядження. А також поговоримо про особливості застосування платіжних карток у службовій поїздці.
  Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная, податкові експерти Наталія Чернишова й Олена Савченко, експерт з питань оплати праці Лілія Ушакова.
 • Гарантії відрядженим працівникам Вирушаючи у відрядження, працівник повинен чітко розуміти, які пільги і гарантії встановлені для нього на цей період чинним законодавством. Володіти цією інформацією також необхідно і його роботодавцеві. Адже пільги і гарантії, про які йтиметься далі, встановлені, зокрема, ст. 121 КЗпП. А порушення/недотримання вимог трудового законодавства зараз ой як дорого коштує! Розкласти все по поличках і не проґавити важливе — наша з вами сьогоднішня мета. Тож зібралися із силами і побігли «розгрібати» гарантії!
 • Компенсуємо витрати на відрядження Відрядження — не розважальна прогулянка, а виробнича необхідність. І, звісно, працівники мають право на відшкодування витрат, пов’язаних з такими службовими поїздками. До цих витрат належать добові, вартість проїзду до місця призначення і назад, витрати на найм житлового приміщення, інші витрати. Порядок їх відшкодування має певні особливості. А деякі витрати компенсації не підлягають зовсім. Важливо і те, які документи працівник повинен привезти з відрядження для підтвердження своїх витрат. Детальніше всі ці нюанси обговоримо прямо зараз.
 • Особливості компенсації витрат на закордонне відрядження Мабуть, мало який працівник не бажав би вирушити у відрядження за кордон. Адже це така можливість відвідати іншу країну за чужий рахунок (хай і з робочим ухилом)! Але ось тільки його роботодавцеві в цьому випадку необхідно бути вкрай пильним і врахувати всі нюанси, що стосуються компенсації витрат на закордонне відрядження*. Про них і говоритимемо в цьому розділі.
 • Податковий і бухгалтерський облік витрат на відрядження Ну що ж, основні організаційні питання, пов’язані з відрядженнями працівників, позаду. Тепер перенаправимо нашу увагу на податково-бухгалтерське поле відряджувальних процесів. У цьому розділі розглянемо, як витрати на відрядження в межах України і за кордон слід відображати в податковому і бухгалтерському обліку.
 • Використання платіжних карток у відрядженнях Дедалі частіше сучасні роботодавці, що крокують у ногу з часом, користуються більш «просунутим», ніж видача готівки, способом видачі авансу на відрядження — перерахуванням грошових коштів на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток. Про організаційні й облікові особливості такого безготівкового авансування і буде наша подальша розмова.
 • Витрати на відрядження в роз’ясненнях ДФСУ При розгляді питань, пов’язаних з відрядженнями, ми неодноразово згадували про консультації податківців. На закінчення спецвипуску ми хочемо ознайомити вас з найцікавішими з них, супроводивши їх своїми коментарями. При цьому пам’ятайте: щоб безбоязно користуватися наведеними в роз’ясненнях висновками, слід отримати для себе індивідуальну податкову консультацію такого ж змісту.
 • Перелік використаних документів
Перейти до номеру
 • № 44
 • № 43
 • № 41
 • № 40
 • № 39
 • № 38
 • № 37
 • № 35-36
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить