Новорічні новинки: згадати всі Як тільки в новорічну ніч стрілки годинника стануть вертикально, ціла низка нововведень захлисне суб’єктів господарювання. І тут будуть як ті, що їх законотворці традиційно вносять щороку до ПКУ, так і ті, що почнуть діяти у 2020 році, але їх було запроваджено у поточному році або торік. Про них дехто міг уже й призабути, але від цього вони актуальними не стали. Про те, що це за нововведення і як вони вплинуть на суб’єктів господарювання, поговоримо у цій статті.
«Пальні» новинки: акциз і ліцензії Ну ніяк не вгамуються наші законотворці: ось і чергові зміни в області пального акцизу та ліцензування операцій з пальним! Мова про ухвалений у другому читанні законопроєкт від 25.10.2019 р. № 2317. Думаємо, він незабаром буде підписаний і опублікований. Враховуючи важливість низки змін, поспішаємо їх довести до читачів.
Нововведення-2020: чого ще очікувати? У цьому номері на с. 2 і 7 ви вже змогли ознайомитися з частиною нововведень від народних обранців, які набирають чинності у 2020 році. У цій статті пропонуємо до вашої уваги ще одну порцію законодавчих новинок.
Електромобіль — не розкіш, а екологічно чистий транспорт Утім, сьогодні питання про екологічну чистоту електромобілів не таке вже безспірне, адже акумулятори, що відпрацювали свій строк, — це токсичні відходи, утилізація яких є досить складною. Проте популярність електромобіля у країні незмінно зростає, а отже підвищується інтерес до порядку відображення такого авто в обліку. У цій статті розповімо про основні фішки обліку електромобіля на підприємстві.
Заправляємо електрокар Головна відмітна фішка електрокара — це, безумовно, використання електроенергії замість традиційних видів палива. Про це й поговоримо.
Списання безнадійної дебіторки: як не так, то інак?.. Підприємство має дебіторську заборгованість, за якою виконавча служба повернула виконавчий документ з правом повторного пред’явлення. У бухобліку цю заборгованість списали. А що з податковим обліком? Для цілей п.п. 14.1.11 ПКУ така заборгованість не вважається безнадійною? І чи можна списати її за іншою ознакою за п.п. 14.1.11 ПКУ, наприклад, коли мине строк позовної давності?
Коли реєструвати нову ЄП-Книгу обов’язково? Фізособа-підприємець (ФОП) з 01.01.2020 р. перестає бути платником єдиного податку групи 3 і переходить до групи 2. Чи потрібно у цьому випадку реєструвати нову Книгу обліку доходів чи можна продовжувати вести стару?