Продаємо товари в Інтернеті: як пробити чек РРО Вимога застосовувати РРО* при продажу товарів/послуг, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, — чи не найбільше безглуздя останніх років, запроваджене з подачі фіскалів. Певно, законодавці почали вже це розуміти, тож нещодавно дозволили обходитись без РРО при дистанційних розрахунках за послуги. А от над продавцями товарів в Інтернеті, на жаль, дамоклів меч РРО продовжує висіти й досі. Зглянемося на їхню нелегку долю і дамо поради, як правильно пробити чек в інтернет-магазині при різних варіантах розрахунку за товар.
Продаж невиробничих ОЗ Останнім часом багато підприємств наважуються на продаж основних засобів (ОЗ), що не призначені для госпдіяльності і припадають порохом за непотрібністю. У бухобліку такі ОЗ, як правило, мають соціально-культурні корені, а в податковому обліку іменуються невиробничими. Облікові наслідки продажу невиробничих ОЗ у першу чергу цікаві тим, хто рахує різниці. Їх і обговоримо в цій статті.
Подали фінзвітність не тієї форми Нерідко на практиці підприємства подають фінансову звітність за чужою формою. Зазвичай цим грішать мікропідприємства, звітуючи за формами № 1-м і № 2-м, замість належних № 1-мс і № 2-мс. У чому ризик надання невідповідної фінзвітності? Чи варто переподавати? Як замінити здану фінзвітність на ту форму, що належить? Давайте розберемося.
Нова акцизна декларація і Порядок її заповнення: є несподіванки! Наказом Мінфіну від 08.12.2020 р. № 747 внесено зміни до форми декларації акцизного податку та додатків до неї, а також — до Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку (далі — Порядок). У цьому матеріалі, шановні читачі, ми проаналізуємо ці зміни, щоб допомогти вам краще з ними розібратись. Однак, на жаль, на деякі питання щодо цих змін зараз немає чітких відповідей…
Складаємо акт: періодичність і податки Ви надаєте послуги за договором, що триває (будь-які — інформаційно-консультаційні, маркетингові, охоронні та ін.), виконуєте якісь роботи або здаєте об’єкт в оренду. Було б добре відображати дохід за таким договором один раз на рік? Перспектива приваблива. Але наскільки такі дії відповідають бухгалтерським канонам? Зараз розповімо.
Продовжуємо відпустку через хворобу: нова позиція Верховного Суду Зима — морозний і холодний час року, коли ризик захворіти значно підвищується. Звісно, хворіти — погано, а хворіти у відпустці — ще гірше. Ба більше, така ситуація породжує своєрідний конфлікт інтересів між роботодавцем і працівником. Адже конкретний строк щорічної відпустки був узгоджений із роботодавцем, тож він хоче, щоб працівник вийшов на роботу, як і домовлялися, за графіком. У свою чергу, працівник має законне право продовжити або перенести таку відпустку через хворобу. Чи обов’язково отримувати на це згоду роботодавця? Нещодавно Верховний Суд розрубав цей гордіїв вузол.
Винагороди та премії: розрахунок середньої Чи враховуються при обчисленні середньоденної зарплати згідно з Порядком № 100* винагороди та премії у зв’язку з ювілеєм? Чи включаються до розрахунку середньої суми винагороди за квартал та за підсумками роботи за рік чи тільки суми премій за квартал та за 12 місяців?
Код КОАТУУ в декларації з екоподатку Підприємство, що перебуває на обліку у Семенівській ДПІ, експлуатує джерело забруднення (опалювальний котел), розташоване у с. Горошине колишнього Семенівського району. Внаслідок адмінтерреформи район було ліквідовано, а на його території створено дві територіальні громади (ТГ) — Семенівську та Оболонську. До складу останньої увійшло с. Горошине. Підпорядкованість ДПІ при цьому залишилася без змін. Як належало заповнити у звітності з екоподатку дані про код КОАТУУ і як виправитися, якщо припустилися помилки?