Об’єднаний звіт: три запитання щодо «шапки» Звітна пора подання Податкового розрахунку за ІІ квартал 2021 року триває. Звітуємо за старою формою, за якою звітували за І квартал 2021 року. Звісно, з часу подання такого Розрахунку певні моменти його формування могли затертися в пам’яті. Тож сьогодні пропонуємо вам розібрати три гарячі запитання щодо заповнення проблемних реквізитів його заголовної частини.
Вода для працівників: як облікувати? Сьогодні питна вода, мабуть, невід’ємний атрибут будь-якого офісу. Особливо в спекотний період, коли потреба організму у воді зростає. Тому не дивно, що дбайливі роботодавці намагаються забезпечити персонал і відвідувачів екологічно чистою питною водою. Зазвичай у цьому випадку у підприємства можуть виникати витрати на придбання кулера, води й одноразового посуду. Як «водні» витрати відобразити в обліку, давайте з’ясовувати.
Відпустка при народженні дитини: зустрічаємо порядок надання Заморочившись питаннями гендерної рівності, наші законотворці видали на-гора Закон України від 15.04.2021 р. № 1401-IX, який уніс зміни до КЗпП та Закону про відпустки*. Серед іншого такими змінами було введено новий вид відпустки — відпустка при народженні дитини. Порядок її надання набрав чинності з 10.07.2021 р. Тож нарешті з’явилася можливість побачити всю «картину маслом».
Одна оплата, 6 відвантажень. Скільки ПН? До нас у редакцію звернувся читач із таким цікавим запитанням: якщо в його підприємства в один день відбулися повна оплата і відвантаження (6 постачань на всю суму оплати), чи може він виписати 6 податкових накладних (ПН)? Запитання нам здалося цікавим, і ми вирішили поділитись відповіддю з іншими нашими читачами.
Облік у ФОП-загальносистемника: нова Типова форма замість Книги З 01.01.2021 р. підприємцям на загальній системі скасували Книги обліку доходів і витрат. Заміну Книгам повинен був підготувати Мінфін. Що він, нарешті, і зробив, затвердивши наказом від 13.05.2021 р. № 261 Типову форму, за якою відтепер здійснюється облік доходів і витрат, і порядок ведення такого обліку.
Нові-старі реквізити чека РРО: дедлайн вже близько Схоже, РРО-зобов’язаним нудьгувати ніколи. Їхнє життя насичене (а може, й перенасичене) подіями. Остання з них — оновлення форми фіскального чека (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 53, с. 24). Та ми зараз говоритимемо не про це оновлення (бо там поки що залишається все по-старому), а про попереднє, яке відбулося торік. Тоді зміни в переліку обов’язкових реквізитів чека РРО були справді значними, і на їх впровадження бізнесу відвели цілий рік. І ось він майже сплив. Давайте пригадаємо разом, що і кому слід було зробити, щоб належним чином зустріти першосерпневий дедлайн.
Виплати членам наглядової ради — нерезидентам: ПДФО, ЄСВ, ВЗ Розглянемо, як оподаткувати винагороду, що виплачує юридична особа — резидент України на користь фізичних осіб — нерезидентів — членів наглядової ради такої юрособи на підставі цивільно-правової угоди.