№29

Податки & бухоблік, квітень, 2022/№ 29 Інші номери журналу ›
  • Призупинили діяльність на час війни: чи подавати звітність? У зв’язку з військовою агресією окупанта деякі підприємства та фізичні особи — підприємці (ФОП) взяли паузу у своїй господарській діяльності — тимчасово простоюють. Чи можна не подавати фінансову та податкову звітність через відсутність об’єктів оподаткування і показників, що підлягають декларуванню? Давайте з’ясуємо у розрізі окремих податків/зборів.
  • Немає коштів на рахунку: як виконувати зобов’язання Досить поширена зараз ситуація: підходять граничні строки виконання певного зобов’язання, але коштів для його сплати на рахунку в суб’єкта господарювання немає. Поговоримо про це. Про «воєнні» пільги щодо відповідальності за несвоєчасне виконання зобов’язань. А також про «руку допомоги» від засновника/директора.
  • Самоштраф при уточненні у воєнний час Навіть в мирний час ніхто не застрахований від допущення помилок при складані звітності. Що вже говорити про військовий час. Стресу уникнути складно. А тому допущення помилок стає ще вірогіднішим. Так от якщо ви виявили помилку у вже подій звітності , то нічого не лишається як її виправити. Питання тільки в тому чи буде відповідальність, а саме чи слід нараховувати самоштраф при виправленні помилок у воєнний час? Відповідь на це запитання шукайте далі.
  • Дешеві продажі під час війни Контроль за цінами — невід’ємна складова воєнного стану (див.: i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2022/march/issue-21/article-119882.html). Необґрунтоване завищення цін на деякі товари під час війни цілком можна прирівняти до мародерства. Однак сьогодні ми будемо говорити про випадки, коли війна спричинила не завищення, а навпаки — зниження цін. Коли таке можливо і як це обліковувати? З’ясуємо!
  • Якщо продавець став безПДВшником або змінилася ставка Законодавство змінюється із завидною регулярністю. З нашумілого — з 1 квітня (і пізніше) суб’єкти можуть перейти на спецЄП (єдиний податок групи 3 зі ставкою 2 %, докладніше про який див. «Податки & бухоблік», 2022, № 26). У такому випадку їх ПДВ-реєстрація заморожується. Про те, як зміна ПДВ-статусу або ставки ПДВ може вплинути на умови договорів, зараз поговоримо.
  • Повернення товарів, авансу після переходу на «спецЄП» 2 %: податкові наслідки В цій статті поговоримо про ситуації, коли постачання товарів/послуг або перерахування авансу відбулося до переходу на «спецЄП», а після такого переходу відбувається зміна умов договору. Наприклад, постачання зовсім відміняється (товар/аванс повертаються) або змінюється ціна товару. Розберемося з тим, які податкові наслідки будуть мати такі операції.
  • Помилки при подачі декларації єдиного податку Начебто не так давно минули граничні строки подання декларацій платниками єдиного податку (ЄП)за минулий рік, а глянеш — вже перетнула свій екватор звітна ЄП-кампанія за І квартал звітного року. На що звернути увагу? Що робити, якщо все ж наробили помилок. Давайте зараз про це поговоримо.
  • Дивіденди vs воєнний стан Війна вплинула на багато речей. У тому числі суттєво погіршила фінансовий стан у минулому цілком успішних підприємств. Що робити в тому випадку, якщо до 24.02.2022 були вже скликані загальні збори учасників і на них було прийнято рішення про виплату дивідендів, а зараз їх виплатити можливості немає? Як бути з такими дивідендами? Як в умовах війни проводити загальній збори учасників/акціонерів? Цим питання і буде присвячена ця стаття.
  • Індексація: вже для грудня 2021 — лютого 2022 Більшість роботодавців в останнє підвищували працівникам зарплату в грудні 2021. Саме тоді мінімальну зарплату у місячному розмірі було підвищено до 6500 грн. Проте були й такі, хто підвищував оклади (тарифні ставки) у січні 2022 року відповідно до положень колективного трудового договору. Так ось, і для перших, і для других травень 2022 року стає тим місяцем, в якому у працівників з’являється право на поточну індексацію. Тож пропонуємо розглянути якими будуть коефіцієнти та суми поточної індексації зарплати за травень 2022 року. Також наведемо коефіцієнти індексації та суми поточної індексації за квітень 2022 року.
  • Що буде у травні 2022 року НЕ перенесені вихідні! У мирний час на травень 2022 року припадало два святкові дні (1 травня — День праці, 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні).
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі