Відновлення перебігу ПДВ-строків: розблокування ПН та інші ПДВ-строки Продовжуємо розглядати питання відновлення ПДВ-строків. І в цій статті розберемося: (1) як з відновленням перебігу строків визначається граничний строк подання документів на розблокування податкових накладних, (2) до декларацій яких періодів ще можна подавати УР (3) та які граничні строки подання заяви-скарги на покупця, якщо він не зареєстрував ПН.
Відновлення строків з 01.08.2023: визначаємось з максимальним строком реєстрації ПН та відображення ПК З 01.08.2023 було відновлено перебіг усіх призупинених на час воєнного стану ПДВ-строків. Звісно, найбільше цікавить платників ПДВ податковий кредит. Податкові накладні якої «давності» ще можна включати в податковий кредит? Як з урахуванням призупинення строків розрахувати граничну дату відображення податкового кредиту? Розберемося з цими питаннями на прикладах.
Закон про електронні акцизні марки: що змінили вже зараз, а що чекає Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» від 29.06.2023 № 3173-IX.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: зміни В електронному кабінетні страхувальника з’явився листок непрацездатності з причиною непрацездатності «Вагітність та пологи». А чи може працівниця, на яку оформлено такий лікарняний, продовжити працювати й не оформлювати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами? Може. А чи можна цю відпустку трішки зсунути й скористатися її привілеями пізніше? З недавніх пір така «опція» також доступна для майбутніх матусь. Розповідаємо.
Відпускні при неповному робочому часі Поговоримо про особливості обчислення відпускних у випадку, коли працівникам установлений режим неповного робочого часу. З’ясуємо, чи впливає на їх суму факт того, з чиєї ініціативи був запроваджений неповний робочий час, — працівника або роботодавця. Розберемо все на прикладах.
Звітуємо з податку на прибуток за зміщений сільгоспрік Для сільгоспників наближаються строки звітування з податку на прибуток за особливий річний період — зміщений сільгоспрік («з липня по червень»). На що у зв’язку із цим звернути увагу, розберемо в статті.
Продаж товару з розрахунком через платіжний термінал: облікові та інші питання З 01.01.2023 збільшилося коло суб’єктів, які мають забезпечити покупцям/замовникам можливість розрахуватися за допомогою картки (електронного платіжного засобу, далі — ЕПЗ). У статті розглянемо базові питання організації та обліку продажу товарів, коли оплату покупець здійснює не готівкою, а за допомогою ЕПЗ.
Як аграрію уточнити сільгоспЄП Нещодавно Мінреінтеграції оновило Перелік № 309* і доповнило в ньому перелік територій, на яких у 2022 велися активні бойові дії. Так, наприклад, серед таких територій тепер значиться Харківська область. А отже, аграрії Харківської області після цього почали розраховувати на звільнення від сплати сільгоспЄП. Що це за звільнення і як його отримати, обговоримо далі.
Залізничні квитки для всіх придбав один із відряджених: як відшкодувати їх вартість Яким чином треба оформити документи про витрати на відрядження, якщо працівниця придбала на себе та інших відряджених співробітників квитки на потяг через Інтернет і сплатила за них власною карткою? Чи можна провести компенсацію кожному окремо, якщо в посадочному документі немає ідентифікації платника, а лише вказано прізвище та ім’я пасажира?