Можливість несплати ЄП груп 1 та 2 з 01.08.2023: «чим далі, тим загадковіше» Можливість не сплачувати ЄП груп 1 та 2 з 01.08.2023 законодавець залишив лише деяким ФОП. Наче все зрозуміло — це ФОП, зареєстровані на «бойових» та окупованих територіях. Але якщо заглибитись у нюанси, виходить — що «взагалі нічого не зрозуміло». Розбираємось!
Демобілізований ФОП: що платити, як звітувати? Для мобілізованих ФОП передбачено низку законодавчих норм щодо звільнення / відстрочки виконання податкових / ЄСВ-обов’язків. А якщо ФОП уже демобілізувався, як йому повернутися в течію? Сьогодні з цим і розберемося.
Не нарахували «розподільчий» ПДВ, але є відкладений податковий кредит: чи можна не виправлятися У 2023 році була здійснена пільгова операція і виникли підстави для розподілу ПДВ за ст. 199 ПКУ. Ми подали додаток Д6 з розрахованим коефіцієнтом розподілу, але розподільчі податкові зобов’язання (далі — ПЗ) з ПДВ не нарахували. Зате переносили податковий кредит (далі — ПК) на наступний період кожного місяця, який по сумі більше від розподільчого ПДВ, щоб заплатити ПДВ у бюджет. Чи є можливість уникнути виправлення 2023 року?
Податок на нерухомість: пільги та ФОП У цьому матеріалі ми розглянемо кілька ситуацій/запитань, з якими звернулись до редакції наші читачі на вебінарі. Вони стосуються справляння податку на нерухомість з житлового (й нежитлового) нерухомого майна, яке, зокрема, використовується чи не використовується власниками та іншими особами в підприємницькій діяльності. Гадаємо, це буде цікаво багатьом читачам.
Бухгалтерський облік позитивного МПЗ У власності і користуванні підприємства є сільгоспугіддя. При розрахунку МПЗ за 2023 рік отримано позитивне значення МПЗ. Як відобразити нарахування позитивного МПЗ на рахунках бухгалтерського обліку і в якому періоді слід робити таке нарахування?