Трудова доплата у 2024 році Роботодавці зобов’язані виплачувати працівникам заробітну плату не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (МЗП). Тож у загальному випадку, якщо зарплата, нарахована працівникові, виявиться меншою за розмір МЗП, бухгалтеру доведеться мати справу з так званою трудовою доплатою. Про те, як її обчислити у 2024 році, й піде мова у цій статті.
Сплачуємо податки за третю особу: місія можлива Найчастіше така місія випадає на долю директора/засновника, який сплачує податки за рідне підприємство, що має тимчасові фінансові труднощі*. Однак допомогти платнику податків розквитатися з бюджетом може будь-яка юр- чи фізособа. Головне тут — правильно оформити відносини між ними з юридичної точки зору. І не схибити в технічній частині справи — при заповненні бюджетної платіжки. Про це сьогодні й поговоримо.
ПСП на дітей у 2024 році: запитання, відповіді, приклади Податкова соціальна пільга (ПСП) надає можливість зменшити базу оподаткування ПДФО доходу у вигляді зарплати. В результаті ПДФО з такого доходу утримується в меншій сумі, а «на руки» працівник отримує більше. Проте можливість скористатися цією пільгою в останні роки мають переважно працівники з дітьми. Тому в цій статті відповімо на запитання, які виникають у разі застосування ПСП на дітей.
Неоподатковувані ПДВ операції не включаються в розрахунок критерію 1 млн грн Останнім часом дедалі частіше з’являються питання, пов’язані з реєстрацією платником ПДВ. Деякі з них не нові і тягнуться роками. На жаль, податківці часто тільки заплутують платника своїми роз’ясненнями. Одне з таких питань — чи треба включати обсяг пільгових постачань у розрахунок критерію 1 млн грн для необхідності реєстрації платником ПДВ. Благо на допомогу приходить суд (постанова ВС від 27.10.2023 у справі № 520/19175/2020). Розглянемо цю справу.
Військові облігації: бухоблік і єдиний податок Юридична особа — платник єдиного податку (ЄП) групи 3 за ставкою 5 % має намір придбати військові облігації на вторинному ринку в банку. Як обліковувати придбання та погашення військових облігацій? Чи може здійснювати таку діяльність платник на спрощеній системі оподаткування? Які можливі ризики та як оподатковуватиметься отриманий пасивний дохід у разі дозволеного придбання військових облігацій? Про це зараз і поговоримо.
Аванс отримано на спецЄП, а повернуто на ЄП 5 %: що робити? ТОВ зараз є платником єдиного податку за ставкою 5 %. До 01.08.2023 застосовувало спецЄП. У червні 2023 року (тобто в періоді перебування на спецЄП) було отримано аванс від покупця, але послуга під цей аванс не була надана. Замовник зараз просить повернути кошти. Як суму повернення показати в декларації? Яка сума єдиного податку буде до сплати?
Релокація алкогольних напоїв до ресторану в інше місто Читач звернувся із запитанням про можливість перевезення алко-напоїв із непрацюючого ресторану до нового — відкритого у іншому місті. У фірми є ресторан в Одеській області. У жовтні 2021 року його закрили на зимовий період. Але потім почався період воєнний, і за цією адресою ресторан так і не запрацював. Але у ньому на залишку лишилися чимало алкогольних напоїв. Наприкінці 2023 року фірма відкриває ресторан у Києві. Запитання: чи можна цей алкоголь перевезти до Києва? Як оформити таке перевезення? Тут не виникнуть проблеми з акцизними марками? Як це правильно зробити і чи є ще якісь супутні питання?