Як замінити працівника, який пішов у відпустку Працівник йде у відпустку. А поки він відпочиватиме, потрібно, щоб його хтось замінив. Знайома ситуація? Звісно, що так! Як правильно оформити таку заміну? Що з оплатою? Про це піде мова у нашій статті.
Мікрогрант на розвиток бізнесу (за постановою № 738): що в обліку юрособи? Підприємство отримало мікрогрант від центру зайнятості на створення або розвиток власного бізнесу відповідно до постанови КМУ № 738. Як відображається такий мікрогрант у бухгалтерському та податковому обліку? Чи маємо ми право на податковий кредит за придбаними за рахунок гранта необоротними активами / послугами? Чи виникає дохід на суму отриманого мікрогранта? Зараз все це з’ясуємо.
Нюанси (не)сплати ЄСВ — якщо замовили роботи / послуги у ФОП Коли ви замовляєте роботи /послуги у ФОП, обов’язково слід пересвідчитися, що він вніс відповідний вид діяльності в Держреєстр. Бо якщо ні, то ЄСВ доведеться сплачувати саме вам. Причому з власної кишені. А це 22 % від вартості послуг! Про це зараз і поговоримо.
ПДВ-пільга для військової продукції: як прибрати компенсуючі ПЗ? Випускаємо продукцію (з воєнною ПДВ-пільгою за п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ), яку реалізовуємо за двома напрямами: (1) благодійним фондам (БФ) для передачі армії та (2) за держконтрактами. Оскільки при придбанні комплектуючих визначити точно, для випуску якої продукції вони будуть використані, не можливо (до того ж буває зміна напряму продажу: наприклад, продукція, яка випускалася для БФ, потім може бути продана за держконтрактами і навпаки), то спочатку компенсуємо всю суму вхідного ПДВ (нарахуванням компенсуючих податкових зобов’язань (ПЗ) за п. 198.5 ПКУ). Чи можна їх відкоригувати, якщо продукція буде продана за держконтрактом?
Нульові декларації з рентної плати та сплив строку дозволу на спецводокористування Підприємство — платник податку на прибуток до війни для господарських потреб видобувало із свердловини підземну воду. Щоб здійснювати такі операції, воно отримало дозвіл на спецводокористування. З початку 2023 року підприємство припинило видобувати воду, а 10 червня 2023 року скінчився строк дії дозволу. У зв’язку з цим за два останні квартали 2023 і І квартал 2024 року підприємство декларації з рентної плати не подавало. Чи правильно зробило підприємство?
Єдиноподаткові строки: шпаргалка для груп 1 — 3 У цій шпаргалці ми зібрали інформацію про строки-терміни, які пов’язані з єдиним податком (ЄП): строки сплати та декларування ЄП; строки подання ЄП-заяв при переході на спрощенку, при зміні ставки / групи ЄП, відмові від ЄП; строки внесення змін до Реєстру платників ЄП тощо.
Працівник помер на лікарняному: нюанси звільнення Помер працівник. Свідоцтво про смерть за місцем роботи ще не надано. Чи не буде проблем, якщо звільнити працівника датою смерті? Адже це буде звільнення заднім числом. Крім того, на працівника за період з 24 по 30 травня сформований е-лікарняний, який наразі має статус «Закритий», а помер працівник 28 травня. Що робити?
Ремонтні послуги: чи вказувати запчастини в первинці і податковій накладній? Підрядник виконав послугу з ремонту основного засобу — замінив стару запчастину на нову. Якщо підрядник самостійно закуповує запчастини, чи буде тут операція продажу такої запчастини замовнику? Чи повинні складатися видаткова і податкова накладні на такі запчастини? Якщо зняту запчастину підрядник залишає в себе: як показати це в обліку?