№32

Податки & бухоблік, квітень, 2025/№ 32 Інші номери журналу ›
  • Фермерське господарство: основи Фермерські господарства (ФГ) мають важливе практичне значення для розвитку та підвищення ефективності товарного сільгоспвиробництва в Україні. Тож не випадково цей тематичний номер ми присвятили саме їм. Почнемо з аналізу законодавчих підвалин створення ФГ. А в наступних статтях розглянемо практичні запитання щодо функціонування і оподаткування фермерських господарств.
  • Оптимальна система оподаткування для фермерського господарства Після створення фермерського господарства постає цілком логічне запитання, яка ж система оподаткування для такого господарства буде найоптимальнішою? Тому давайте спробуємо відшукати відповідь на це запитання разом.
  • Виплати фермерам: класифікуємо та оподатковуємо Фермерське господарство, як і будь-яка інша форма підприємницької діяльності, спрямоване на отримання прибутку. Яким чином розподіляється такий прибуток між членами фермерського господарства? Як класифікувати такі виплати? Як їх оподатковує фермерське господарство? Які виплати може отримувати його голова? Усе це ми обговоримо в нашій статті.
  • ЄСВ для фермерів: хто та як платить? У статті «Виплати фермерам: класифікуємо та оподатковуємо» // «Податки & бухоблік», 2025, № 32 ми розповіли, які доходи можуть отримувати члени фермерського господарства (ФГ) та його голова, а також як такі доходи оподатковують ПДФО та ВЗ у джерела виплати. А хто ж відповідає за сплату ЄСВ? Відповідь шукайте в нашій статті.
  • Особливості розрахунку МПЗ фермерськими господарствами Юрособи і ФОП, які є фермерськими господарствами (ФГ), змушені розраховувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ). Тому сьогодні поговоримо про те, як ФГ рахують МПЗ і на що їм слід звернути увагу при такому розрахунку.
  • Неоформлена земля в користуванні фермерського господарства Здебільшого фраза «неоформлена земля» асоціюється мало не з її самозахопленням. Ну або принаймні з таким, чого бути не повинно, бо це неправильно, ба більше, незаконно. Однак фермерські господарства (ФГ) мають право користуватися землею своїх засновників та членів без додаткового оформлення такого права на цілком законних підставах. Чому і як, розповімо у цій статті.
  • Фермерське господарство використовує землі своїх членів за статутом: хто платить податки? Зазвичай фермерські господарства (ФГ) для вирощування сільгосппродукції користуються землями членів такого господарства. Причому доволі часто право користування такими землями визначене у статуті такого господарства, а не оформлене на основі договору оренди. Це є причиною багатьох проблем для ФГ при розрахунку МПЗ і сільгоспЄП. Про ці проблеми і шляхи їх вирішення ми й поговоримо далі.
  • Підтримка фермерських господарств: отримуємо та обліковуємо Підтримка агросектору може бути фінансовою або натуральною, державною або недержавною, поширюватися як на всіх аграріїв, так і на певних агровиробників, зокрема на фермерські господарства (ФГ). У цій статті дамо поради фермерам щодо порядку отримання та обліку окремих видів такої підтримки.
  • Придбання зерна у члена фермерського господарства: чи допустимо? Фермерському господарству потрібно закупити зерно. Один із його членів (фізособа, яка не є підприємцем) має для продажу власне зерно. Чи можна його придбати у такої фізичної особи та як оформити це придбання? Як оподаткувати дохід фізособи від продажу зерна? Такі запитання надійшли від нашого читача. Надаємо відповіді на них.
  • Фермерське господарство зберігає пальне: ліцензії та акциз Фермерське господарство (ФГ) має намір надати послуги зі зберігання пального іншому підприємству. У самого ФГ є ліцензія на зберігання пального для власних потреб. Які дозвільні документи слід мати для здійснення такої операції і що буде за їх відсутність?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі