№38

Податки & бухоблік, травень, 2025/№ 38 Інші номери журналу ›
  • Єдиний податок: навіщо потрібен і кому підходить? Спрощена система оподаткування — так ПКУ визначає спеціальний податковий режим, що встановлює сплату єдиного податку (ЄП) замість окремих податків і зборів. Платників ЄП поділяють на чотири групи. Однак ЄП групи 4 — це зовсім інший податок, який має яскраво виражену сільськогосподарську специфіку, а єдиним він називається чисто формально. Тож надалі про сільгоспЄП говорити не будемо. Не чіпатимемо і електронних резидентів (е-резидентів). А зосередимося на класичному ЄП груп 1 — 3. Розповімо про те, які податки платить і не платить спрощенець. Поговоримо про існуючі обмеження та заборони роботи на ЄП груп 1 — 3, а також ЄП-ліміти. Пояснимо, як заповнити і подати Заяву про застосування ЄП. Але спочатку висвітлимо переваги та недоліки спрощенки. І порівняємо вигідність оподаткування різних груп платників ЄП у співставленні із загальною системою.
  • Податки єдиноподатника: які сплачувати, а які ні Єдиний податок — один замість багатьох. Це дійсно так. Але, на жаль, не замість усіх. Тож перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, одним єдиним податком не обійтися. Доведеться сплачувати ще й низку інших. Аби ви розуміли, які податки поглинає єдиний податок, а що ще доведеться заплатити, так би мовити, зверху, ми підготували цю статтю.
  • Кому не дозволено єдиний податок: заборонені форми та види діяльності Для суб’єктів господарювання, що бажають потрапити до лав платників єдиного податку (ЄП) груп 1 — 3, установлено чимало обмежень та заборон. Поряд з обмеженнями обсягу річного доходу і кількості найманих працівників (для груп 1 — 2) діють обмеження й за суб’єктним складом та певними видами діяльності. Про які саме вимоги та заборони йдеться, зараз і з’ясуємо.
  • Що не може робити ФОП групи 1 єдиного податку Якщо ви придивляєтеся до групи 1єдиного податку (ЄП), ця стаття вам допоможе. Адже правила роботи у цій групі найпростіші, але й заборони — найжорсткіші. Крок вліво, крок вправо — і можна попрощатися не тільки з групою 1 ЄП, а й зі спрощенкою взагалі. То чи можна в цій групі бути продавцем у магазині, перукарем, масажистом, косметологом, тату-майстром, відкрити інтернет-магазин, СТО чи автомийку і взагалі: що можна, а що — ні? Розказуємо.
  • Група 2 єдиного податку: чим на ній можна / не можна займатись Група 2 єдиного податку (ЄП) доступна лише ФОП. Вона приваблива щодо податкового навантаження. Тож попит на неї є завжди. Але для групи 2 ЄП є певні рамки / обмеження. Про них і поговоримо.
  • Що можна й чого не можна єдиноподатникам групи 3 Якщо уявити спрощену систему, як піраміду вершиною вниз, то третьогрупники будуть нагорі. Чому? Бо в них усього найбільше — і дохідного річного ліміту, і дозволених видів діяльності, і можливостей для маневру щодо вибору контрагентів, сплати ПДВ тощо. Розглянемо тут ці та інші особливості провадження діяльності на групі 3.
  • Ліміти ЄП-доходу: поширені питання Для того щоб потрапити на єдиний податок (ЄП), а також не злетіти з нього, не слід перевищувати ліміт ЄП-доходу. Про нього зараз і поговоримо.
  • Подаємо Заяву про застосування єдиного податку Юридичні особи чи ФОП, що перебувають на загальній системі оподаткування і вирішили стати спрощенцями — перейти на сплату єдиного податку (ЄП) груп 1 — 3, мають у відповідний строк подати Заяву про застосування ЄП разом з Розрахунком доходу за попередній календарний рік. Заяву про обрання ЄП можуть подати і новостворені суб’єкти господарювання. Про те, як це зробити, наразі й поговоримо.
  • Перший період ФОП-спрощенця Набридло працювати на когось? Захотілось перевірити, чи є у вас хист до підприємництва? Зареєструвалися як ФОП і одразу заявили про своє бажання працювати на спрощенці? Притримайте віжки й задумайтесь, а чи те ви отримали, чого хотіли? Ви впевнені, що стали єдиноподатником у місяці держреєстрації, а не пізніше? Бо тут, як кажуть, можливі варіанти. А від них залежить, як оподатковувати ваш дохід за цей місяць і як за нього звітувати. Правильні відповіді на ці запитання — в нашій статті.
  • Перехід на єдиний податок без ПДВ: чи потрібна заява на анулювання ПДВ-реєстрації? Платник ПДВ переходить із загальної системи оподаткування на єдиний податок групи 3 зі ставкою 5 %, тобто без сплати ПДВ. Чи потрібно окремо подавати заяву за ф. № 3-ПДВ про анулювання реєстрації платником ПДВ? Якщо потрібно, то в які строки?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі