Єдиний податок: навіщо потрібен і кому підходить? Спрощена система оподаткування — так ПКУ визначає спеціальний податковий режим, що встановлює сплату єдиного податку (ЄП) замість окремих податків і зборів. Платників ЄП поділяють на чотири групи. Однак ЄП групи 4 — це зовсім інший податок, який має яскраво виражену сільськогосподарську специфіку, а єдиним він називається чисто формально. Тож надалі про сільгоспЄП говорити не будемо. Не чіпатимемо і електронних резидентів (е-резидентів). А зосередимося на класичному ЄП груп 1 — 3. Розповімо про те, які податки платить і не платить спрощенець. Поговоримо про існуючі обмеження та заборони роботи на ЄП груп 1 — 3, а також ЄП-ліміти. Пояснимо, як заповнити і подати Заяву про застосування ЄП. Але спочатку висвітлимо переваги та недоліки спрощенки. І порівняємо вигідність оподаткування різних груп платників ЄП у співставленні із загальною системою.
Податки єдиноподатника: які сплачувати, а які ні Єдиний податок — один замість багатьох. Це дійсно так. Але, на жаль, не замість усіх. Тож перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, одним єдиним податком не обійтися. Доведеться сплачувати ще й низку інших. Аби ви розуміли, які податки поглинає єдиний податок, а що ще доведеться заплатити, так би мовити, зверху, ми підготували цю статтю.
Кому не дозволено єдиний податок: заборонені форми та види діяльності Для суб’єктів господарювання, що бажають потрапити до лав платників єдиного податку (ЄП) груп 1 — 3, установлено чимало обмежень та заборон. Поряд з обмеженнями обсягу річного доходу і кількості найманих працівників (для груп 1 — 2) діють обмеження й за суб’єктним складом та певними видами діяльності. Про які саме вимоги та заборони йдеться, зараз і з’ясуємо.
Що не може робити ФОП групи 1 єдиного податку Якщо ви придивляєтеся до групи 1єдиного податку (ЄП), ця стаття вам допоможе. Адже правила роботи у цій групі найпростіші, але й заборони — найжорсткіші. Крок вліво, крок вправо — і можна попрощатися не тільки з групою 1 ЄП, а й зі спрощенкою взагалі. То чи можна в цій групі бути продавцем у магазині, перукарем, масажистом, косметологом, тату-майстром, відкрити інтернет-магазин, СТО чи автомийку і взагалі: що можна, а що — ні? Розказуємо.
Що можна й чого не можна єдиноподатникам групи 3 Якщо уявити спрощену систему, як піраміду вершиною вниз, то третьогрупники будуть нагорі. Чому? Бо в них усього найбільше — і дохідного річного ліміту, і дозволених видів діяльності, і можливостей для маневру щодо вибору контрагентів, сплати ПДВ тощо. Розглянемо тут ці та інші особливості провадження діяльності на групі 3.
Ліміти ЄП-доходу: поширені питання Для того щоб потрапити на єдиний податок (ЄП), а також не злетіти з нього, не слід перевищувати ліміт ЄП-доходу. Про нього зараз і поговоримо.
Подаємо Заяву про застосування єдиного податку Юридичні особи чи ФОП, що перебувають на загальній системі оподаткування і вирішили стати спрощенцями — перейти на сплату єдиного податку (ЄП) груп 1 — 3, мають у відповідний строк подати Заяву про застосування ЄП разом з Розрахунком доходу за попередній календарний рік. Заяву про обрання ЄП можуть подати і новостворені суб’єкти господарювання. Про те, як це зробити, наразі й поговоримо.
Перший період ФОП-спрощенця Набридло працювати на когось? Захотілось перевірити, чи є у вас хист до підприємництва? Зареєструвалися як ФОП і одразу заявили про своє бажання працювати на спрощенці? Притримайте віжки й задумайтесь, а чи те ви отримали, чого хотіли? Ви впевнені, що стали єдиноподатником у місяці держреєстрації, а не пізніше? Бо тут, як кажуть, можливі варіанти. А від них залежить, як оподатковувати ваш дохід за цей місяць і як за нього звітувати. Правильні відповіді на ці запитання — в нашій статті.