(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!

Оплата праці, березень, 2015/№ 6

 • Новини та події
 • Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період Постанова від 04.03.2015 р. № 105
 • Зустрічайте Порядок компенсації середньої зарплати мобілізованих Не віриться, але це сталося! КМУ затвердив Порядок виплати з бюджету компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників. Відповіді на запитання роботодавців, які виникають у зв’язку з цією довгоочікуваною подією, шукайте далі.
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у березні 2015 року Компенсацію виплачують роботодавці в разі затримки виплати зарплати на один і більше календарних місяців. Тобто розрахувати та нарахувати компенсацію зобов’язані тільки ті підприємства, установи та організації, які несвоєчасно виплачують зарплату своїм працівникам.
 • Бюджетно-зарплатний бар’єр у I кварталі 2015 року: читаємо між законодавчих рядків Законодавець при визначенні зарплатного бар’єра у 2015 році обмежився трьома абзацами. А ось на практиці одних запитань стосовно застосування цих норм уже більше ніж на три сторінки! Повірте, така цифра з’явилася не сама по собі, адже про це ми з точністю можемо судити після проведення вебінару (див. «ОП», 2015, № 5, с. 7). У нас готові відповіді! Перш ніж до них перейти, поспішаємо вас порадувати: такі труднощі для бухгалтерів уже позаду, оскільки з 01.04.2015 р. зарплатний бар’єр згідно із Законом № 76 не діє*. Але це не відміняє проблем, з якими зіткнулися бухгалтери в I кварталі 2015 року під час дії зарплатного обмеження… Щоб помилки минулого не переслідували вас, у сьогоднішніх експрес-консультаціях читайте відповіді на запитання про застосування законодавчого зарплатного бар’єра, що залишилися за кадром після проведення вебінару.
 • Дубль 2: нові умови для зниження ставок ЄСВ З 13 березня 2015 року Закон № 2464 оновили. Ми народ не забобонний, і сподіваємося, що 13-те число навпаки принесе щастя роботодавцям — платникам ЄСВ. Можливо, їм пощастить і вони нарешті зможуть зменшити навантаження на фонд оплати праці. Адже понижуючий коефіцієнт для ставок нарахування ЄСВ і був придуманий, щоб вивести зарплати з тіні. Як ми вже переконалися, січневий старт виявився фальстартом. Чи стане друга спроба останньою? Усе залежить від умов. Спробуємо пробратися крізь терни до зірок. Уперед!
 • Військовий збір перераховуємо при виплаті кожної частини зарплати! Положеннями колективного договору установи передбачено, що виплата зарплати здійснюється двічі на місяць — 15-го числа (аванс) і 30(31)-го числа (зарплата за другу половину місяця). Ми перераховуємо військовий збір, утриманий із зарплати, один раз на місяць — при виплаті зарплати за другу половину місяця. Чи правильно ми діємо? Якщо ні, які наслідки наших дій?
 • У розрахунковому періоді — відпустка для догляду за дитиною до 16 років: як розрахувати лікарняний До установи у 2001 році була прийнята на роботу працівниця. З березня 2004 року по січень 2007 року вона перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, з лютого 2007 року по січень 2010 року — у відпустці для догляду за дитиною до 6 років, а потім з лютого 2010-го по січень 2015 року — у відпустці для догляду за дитиною, хворою на цукровий діабет I типу. З 1 лютого 2015 року вона вийшла на роботу і 23.02.2015 р. захворіла.
  Як розрахувати лікарняний такій працівниці, якщо розрахунковий період серпень 2014-го — січень 2015 року повністю не відпрацьовано через відпустку без збереження зарплати, надану для догляду за дитиною до 16 років?
 • Працівнику закрили один лікарняний листок і цього ж дня відкрили новий: як оплатити Працівниця бюджетної організації хворіла з 19.02.2015 р. по 11.03.2015 р. включно. Про це свідчить виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Проте 11.03.2015 р. у неї захворіла дитина, і цього ж дня їй був також відкритий листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною. Хворіла дитина з 11.03.2015 р. по 24.03.2015 р. Страховий стаж застрахованої особи становить 8 років і 7 місяців. В організації встановлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними (субота і неділя). Як оплатити лікарняні листки такій працівниці?
 • Пенсіонер: два варіанти одного звільнення Вихід на пенсію дає безліч можливостей. Наприклад, можна відпочивати від праці на благо роботодавця, займатися улюбленою справою, няньчитися з онуками, проводити більше часу з дорогими людьми. Ймовірно, на вашому підприємстві є і працівники, яким до пенсії «п’ять хвилин», і працівники, що вже стали пенсіонерами. Пропонуємо розглянути ситуацію, коли такі працівники звільняються за власним бажанням. Зауважимо одразу, що нюансів вистачає. Будьте уважні!
 • Забули про таблицю 5? Виправляємося! У Звіті з ЄСВ за січень 2015 року в таблиці 5 не відобразили початок відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Як виправити?
 • Заступник директора школи та вчитель: визначаємо основну посаду Як правильно прописати у наказі про прийняття на роботу: «прийняти на посаду вчителя початкових класів та довантажити роботою на 0,5 одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи» або «прийняти на 0,5 одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи та на посаду вчителя з установленням обсягу навантаження відповідно до тарифікації»? Як це вплине на формулювання запису в трудовій книжці?
 • Визначаємо окремі надбавки і доплати головлікарю: керуємося нормативкою Посадовий оклад головного лікаря становить 2198,00 грн. (15-й тарифний розряд), а підвищення посадового окладу «за керівництво» — 382,55 грн. Загалом посадовий оклад разом із підвищенням (графа 12 тарифікаційного списку) складає 2580,55 грн. З якої суми необхідно нараховувати надбавки за складність і напруженість у роботі (50 %), за вислугу років (20 %) — з 2198,00 або 2580,55 грн.?
  Також головний лікар веде роботу за своєю спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою. З якої суми розрахувати 25-відсоткову доплату за це?
 • Розміри ПСП у 2015 році й документи, необхідні для її отримання Податкова соціальна пільга (далі — ПСП) — одна з пільг, передбачених чинним податковим законодавством. Навіть школяр знає, що отриманий дохід підлягає оподаткуванню. Ця аксіома стосується й зарплати. Так, у разі нарахування (виплати) зарплати працівникам роботодавець (він же податковий агент) зобов’язаний нарахувати, утримати і сплатити до бюджету ПДФО із суми зарплати. При цьому ставки утримання ПДФО у 2015 році становлять 15 (20) % від бази обкладення ПДФО*.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить