Працівник у відрядженні: як індексувати зарплату? Водій підприємства (оклад — 12000 грн) перебував у відрядженні з 25 по 27 листопада 2024 року. Період відрядження оплачений виходячи з середньої зарплати. «Базовий» місяць для проведення індексації — квітень 2024 року. Як обчислити індексацію зарплати у листопаді?
Тривалий ЦПД: як показати в Об’єднаній звітності У вересні підприємство уклало із фізособою (не працівником підприємства) цивільно-правовий договір на виконання робіт з 18.09.2024 по 29.11.2024. Сума винагороди за договором — 45000 грн. Перед початком робіт фізособі був виплачений аванс у сумі 10000 грн. Як підприємству заповнити Об’єднану звітність?
Відпускна компенсація мобілізованому працівнику: чи враховувати добровільні виплати 29.11.2024 працівник, мобілізований ще у 2022 році (з 01.07.2022), звільняється за власним бажанням. Як розрахувати відпускну компенсацію такому працівнику, якщо у 2022, 2023 та 2024 роках роботодавець здійснював йому добровільні виплати у розмірі середньої зарплати?
Перебування на обліку в центрі зайнятості: як впливає на страховий стаж Працівника прийняли на роботу 08.10.2024. До цієї дати він пів року перебував на обліку в центрі зайнятості. 15.11.2024 працівник захворів. Чи враховувати до страхового стажу працівника період перебування його на обліку в центрі зайнятості?
Допомога на соцпобут у ДЮСШ: підстави, умови та розмір виплати Тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи (далі — ДЮСШ) з 01.01.2024 по 31.10.2024 перебував у відпустці без збереження зарплати. У 2024 році йому не виплачувалась матеріальна допомога. 02.12.2024 він звернувся із проханням надати йому матдопомогу на соцпобут. Чи можна виплатити йому таку допомогу? Якщо так, то в якому розмірі?
Кількість військовозобов’язаних змінилась: як це вплине на обсяги бронювання Критично важливі підприємства можуть бронювати своїх працівників лише у певному обсязі. Такий обсяг визначається у відсотках до загальної кількості військовозобов’язаних працівників такого підприємства станом на 18.05.2024. А що якщо згодом кількість військовозобов’язаних працівників змінилась? Чи можна забронювати додаткових працівників або ж доведеться «розбронювати» тих, що є?
Бронювання працівників після 1 грудня: чи треба звітувати До 1 грудня 2024 року підприємства, які бронювали своїх працівників за списками відповідно до положень Порядку № 76*, щокварталу звітували про чисельність таких працівників. Чи потрібно їм робити це і після 1 грудня? Давайте розбиратися.
Прийняли на роботу нового працівника: коли можна його забронювати З 1 грудня 2024 року запрацював оновлений порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, в якому визначено нові умови, за виконання яких критично важливі підприємства можуть бронювати своїх працівників. Чи можна за новими правилами забронювати новоприйнятих працівників?
Індексація стипендій у грудні 2024 року Стипендії учнів та студентів є об’єктом індексації. Сьогодні розглянемо особливості проведення індексації академічних та соціальних стипендій у грудні 2024 року.
Звільнення «по інвалідності»: як правильно оформити? Наш працівник звільнився з військової служби. Але працювати в нас далі не може через стан здоров’я: отримав інвалідність. Він бажає звільнитись «по інвалідності». За якою підставою краще його звільнити?
Стаж служби в ОМС: чи включати неоплачувану відпустку? Посадова особа органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) з 01.01.2024 по 31.10.2024 перебувала у відпустці без збереження зарплати на час воєнного стану. Чи включається цей період до стажу служби в ОМС, який дає право на додаткову оплачувану відпустку?
Тимчасовий керівник ЗСО: чи потрібно проходити атестацію? Чи підлягає атестації тимчасовий виконувач обов’язків керівника закладу загальної середньої освіти (далі — ЗСО)? На який строк особу може бути призначено виконувачем обов’язків керівника?
ВЗ 5 % і зарплатні виплати: роз’яснення податківців Державна податкова служба роз’яснила* порядок нарахування, утримання та сплати до бюджету військового збору (далі — ВЗ) податковими агентами. Найцікавіше — утримання ВЗ із перехідних виплат (лікарняних та відпускних).
Військовий збір з відпускних: плавний перехід з 1,5 на 5 % Будь-який перехідний період завжди проходить нелегко. Не є винятком і підвищення ставки військового збору (ВЗ) за Законом № 4015*. Розмір ставки ВЗ підвищився з 1,5 до 5 %. Утримання ВЗ із відпускних тепер має певні особливості. Яку ставку ВЗ та як застосовувати у перехідному періоді, розглянемо на прикладах.
Критичність після 1 грудня: чи обов’язково її перепідтверджувати? Підприємство отримало статус критично важливого через профільне міністерство строком до 20.05.2025. Чи збережеться у підприємства такий статус до вказаної дати після 01.12.2024? Чи може він бути продовженим ще на 1 рік з дати підтвердження?
Отримуємо критичність після 1 грудня: як подати документи 22.11.2024 КМУ затвердив постанову № 1332*, якою не тільки змінив порядок бронювання працівників, передбачений Порядком № 76**, але ще й оновив критерії критичності підприємств. Як тепер подавати підприємствам документи на критичність — розглянемо далі.
Працівника забрали в ТЦКСП: чи можна його звільнити Наш працівник по телефону повідомив, що його забрали представники ТЦКСП. З того моменту пройшло більше двох місяців. З працівником немає зв’язку. Так само немає жодного документального підтвердження проходження ним військової служби. Чи можна звільнити такого працівника?