Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2015/№ 42

 • Інформаційна сторінка
 • Щодо індексації зарплати при встановленні надбавки за особливий характер роботи Лист від 22.10.2015 р. № 16009/0/14-15/13
 • Індексація заробітної плати за листопад 2015 року
 • Премія сільському голові Яким чином нараховують премію сільському голові? Чи потрібно в розпорядженні про преміювання працівників сільської ради, яке видається сільським головою щомісяця, вказувати розмір премії такому голові? (Одеська обл.)
 • Проводжаємо працівницю в декрет з легкою душею Працівницю прийнято за основним місцем роботи 12 жовтня 2015 року з окладом 3000 грн. Дев’ять місяців перед цим вона перебувала на обліку у фонді зайнятості та отримувала допо- могу по безробіттю. До цього вона мала трудовий стаж 5 років. З 1 листопада 2015 року вона надала лікарняний по вагітності та пологах. Як правильно в цьому випадку визначити страховий стаж працівника для оплати лікарняного? І як правильно розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах? (запитання з електронної пошти редакції bb@id.factor.ua)
 • Декретні в разі неповної зайнятості Жінка працює в установі з 01.07.2015 р. на 0,5 ставки (посадовий оклад на повну зайнятість — 2198 грн., з 01.09.2015 р. — 2611 грн.). До цього 2 роки вона ніде не працювала. З 26.10.2015 р. по 28.02.2016 р. включно вона йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами на 126 календарних днів. Як розрахувати такій працівниці допомогу по вагітності та пологах, якщо страховий стаж за останній рік перед «декретною» відпусткою менше 6 місяців? (запитання з електронної пошти редакції: bb@id.factor.ua)
 • ПСП для працівника — учасника АТО В установі працюють два демобілізованих працівники, які брали безпосередню участь в АТО, причому обидва отримали статус учасника бойових дій. Один із них під час участі у проведенні АТО отримав поранення і є інвалідом ІІ групи. Чи мають право такі працівники на підвищену податкову соціальну пільгу?
 • Перерахунок вересневої зарплати: як відобразити в ЄСВ-звіті за жовтень
 • Щодо звільнення від плати за харчування дитини в ДНЗ У зв’язку з виникненням спірного питання з батьками щодо визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в дошкільному навчальному закладі комунальної форми власності управління освіти просить надати роз’яснення з таких питань: 1. Чи зараховується до сукупного доходу сім’ї для визначення права на пільгу державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, яка надана органами соціального захисту населення? 2. Який рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) у гривнях встановлений на 2015 рік? (м. Харків)
 • Орієнтовна таблиця мінімального грошового забезпечення в навчальних закладах учнів та студентів із числа дітей- сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з 1 вересня 2015 року
 • Розмір штрафів за незастосування РРО: як визначити кількість порушень Наша бюджетна установа надає різні платні послуги, кошти за надання яких належать до власних надходжень. Переважно розрахунки за платні послуги ми здійснюємо безготівковим шляхом, але інколи приймаємо й готівку. Нещодавно почули від колег, що приймати готівку за платні послуги без застосування РРО вже не можна, оскільки такі дії є порушенням Закону по РРО і за це на установу можуть бути накладені штрафні санкції. Які штрафні санкції загрожують установі за незастосування РРО? Коли такі порушення вважаються вчиненими вперше, а коли — вдруге? (Хмельницька обл.)
 • Інвентаризацію провели, підсумки підбили: відображаємо в обліку Четвертий квартал — час підбиття підсумків роботи за рік. Традиційно розпочинається підготовка бюджетних установ до складання річної фінансової звітності. Саме в цей період установи проводять інвентаризацію активів та зобов’язань. Процедура ця відповідальна і вимагає належного ставлення до себе. А коли всі організаційні питання вирішені і власне інвентаризація відбулася, настає час роботи бухгалтера — кропіткої і напруженої. Але впоратися з цим не так вже й складно, якщо знати, як правильно документально оформити та відобразити в обліку і звітності результати інвентаризації. Про все це ви дізнаєтеся з нашої статті.
Перейти до номеру
 • № 44/1
 • № 44
 • № 43
 • № 41
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить