Ремонт не можна закінчити. Його можна лише призупинити… Є такий вислів: «один переїзд дорівнює двом пожежам». Ми б сказали по-іншому: «один ремонт дорівнює двом переїздам». А ось який ремонт? Давайте поговоримо про поточні ремонти. Вони робляться набагато частіше за капітальні, якщо не сказати — постійно. Без кінця завгосп і бухгалтер мають «головний біль», пов’язаний з купівлею витратних матеріалів на ремонти та їх списанням. Без проведення поточних ремонтів не обходиться жодна установа. Давайте розберемося, як їх правильно ідентифікувати, провести і відобразити у бухгалтерському обліку.
Трудові книжки: запитували — відповідаємо «Трудові книжки незабаром відмінять!» Такою новиною нас лякають уже не перший рік. Минулої весни мова зайшла про можливу заміну трудових книжок пластиковими ID-картками. Але «віз і нині там» і звичні трудові «паспорти» все ще виконують свою функцію — зберігають дані про стаж роботи. На практиці в кадровиків, як і раніше, виникає досить багато запитань про особливості заповнення трудових книжок. Сьогоднішній матеріал ми вирішили присвятити відповідям на них.
Допомога студентам ВНЗ у розмірі 50 % МАС: чи слід оподатковувати? Студент вищого навчального закладу перебуває в академічній відпустці за медичними показаннями. Щомісяця йому виплачується допомога у розмірі 50 % мінімальної академічної стипендії. Чи є така виплата об’єктом оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
Кому індексувати зарплату у травні 2018 року На травневу індексацію впливає індекс інфляції за березень 2018 року. Він склав 101,1 %. Зазначимо, що зарплату індексують у межах ПМПО. Тобто зарплата, що підлягає індексації, обмежена ПМПО. Частина зарплати, що перевищує ПМПО, індексації не підлягає. У травні 2018 року ПМПО складає 1762 грн. Тобто індексації підлягає зарплата тільки в розмірі 1762 грн. Суму, що перевищує цей обмежувач, не індексують. Більшості працівників бюджетної сфери з 01.01.2018 р. були підвищені посадові оклади (тарифні ставки). Яка ж ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у травні 2018 року? Проаналізуємо найбільш поширені групи/категорії.
За яким кодом оплачувати участь у змаганнях Учні ДЮСШ беруть участь у змаганнях різного рівня. У зв’язку із впровадженням программно-цільового методу виникло запитання: за яким кодом ТПКВКМБ проводити видатки на забезпечення участі учнів ДЮСШ у спортивних заходах державного рівня — всеукраїнських турнірах, чемпіонатах України, кубках України та регіональних змаганнях?