«Індексаційні» похибки: нюанси виправлення Проведення індексації — процес трудомісткий. Тому не дивно, що бухгалтер може заплутатися в нюансах і допустити помилки. На щастя, їх можна безболісно виправити. Як саме це зробити, читайте в нашій статті.
Кредиторська заборгованість зі строком позовної давності, що минув: облікові аспекти та не лише У цій статті відповіді на актуальні запитання, пов’язані з простроченою кредиторською заборгованістю (далі — КЗ), зможуть знайти усі — підприємства — платники податків і на загальній системі (далі — ЗС), і на єдиному податку (ЮРЄПи), фізособи-підприємці на загальній системі (ФОП-ЗС) і на єдиному податку (ППЄПи). Також розглянемо нюанси списання простроченої КЗ у зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД).
Про стикування старої та нової форм податкової накладної З 1 квітня діють нова форма та Порядок заповнення податкових накладних (ПН)*, а також нове правило, що всі ПН реєструються за формою, що діє на момент їх реєстрації. Але без проблем в перехідний період не обійшлося: березневі ПН реєструвалися у квітні як за новою, так і за старою формою. Тепер виникло запитання — що робити з ПН, зареєстрованими за старою формою? Про це та інші перехідні моменти — читайте в нашій статті.
Граничний строк реєстрації податкових накладних: Мінфін за 365 днів Нещодавно Мінфін у черговий раз звернувся до податківців з вимогою переглянути максимально можливі строки реєстрації податкових накладних (ПН) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Чим аргументує свою позицію Мінфін і чому податківці з нею не погоджуються, розберемося в сьогоднішній статті.
Продаж майнових прав на житло — перше постачання для цілей ПДВ Застосуванню житлової ПДВ-пільги згідно з
п.п. 197.1.14 ПКУ присвячене чимало роз’яснень ДФСУ — у тому числі «докодексних». Однак, на жаль, ясності в цьому питанні все ще обмаль, тим більше що більшість з таких консультацій суперечать одна одній. Сьогодні ми розглянемо висновок податківців щодо її застосування, наданий ними в одній з індивідуальних податкових консультацій (лист ДФСУ від 21.03.2016 р. № 6091/6/99-99/903-62-15).
Без екоподатку: коли не обійтися без заяви Існує «загальне» звільнення від подання податкової звітності у зв’язку з відсутністю об’єктів оподаткування і показників, що підлягають декларуванню, у
п. 49.2 ПКУ. Є виняток із нього — у
п. 49.21 ПКУ. І є «спецправило» для платників екоподатку в
п. 250.9 ПКУ. Саме час про все це поговорити.
Громадянська декларація про доходи: момент відповідальності У журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 13, с. 6 ви ознайомилися з премудростями заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи. Залишилося зовсім небагато — усе це довести «до переможного кінця». Сьогодні давайте поговоримо про те, що буде, якщо нам це зробити усе ж таки щось перешкодить. Якщо у строк не донесемо, не сплатимо... В яку «копієчку» нам усе це виллється?
«Трансфертний» звіт: готуємося до подання за новою формою Звіт про контрольовані операції (далі — звіт) за 2015 рік потрібно подати до 1 травня, тобто не пізніше п’ятниці, 29 квітня. Використовувати при цьому потрібно нову його форму, що відрізняється від своєї попередниці. У відмінностях і розбиратимемося.
«…З душі верне...»: унесення єдиноподатником коштів на рахунок Часто буває, що підприємцю бракує коштів на поточному рахунку. І він поповнює його готівкою. Усе б нічого, але податківці прирівнюють це до отримання доходу. Чи слухатися їх? Про це зараз і поговоримо.
Підприємець отримав допомогу із соцстраху. Потрібно відзвітувати! Ви є фізособою-підприємцем (ФОП) і отримали лікарняні або декретні «на себе» з Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності (ФСС)? Тоді не забудьте подати Звіт до цього Фонду. Що це за Звіт та як його заповнити? Далі розповімо.
Єдиноподатник-орендодавець і земподаток: «крен» у фіскальний бік Протягом багатьох років податківці марили, щоб фізособи-підприємці (ФОП) на єдиному податку (ЄП) при наданні нерухомості в оренду втрачали своє право не сплачувати земельний податок за земділянки під такою нерухомістю. Однак суди їм протистояли. У результаті податківці таки здалися. Однак цілком несподівано ініціативу перехопив суд! Невже єдиноподатникам-орендодавцям тепер ще й земельний податок сплачувати доведеться?