Карантин до кінця року та інші новинки постанови № 956 Карантин продовжено до кінця року — відповідну постанову КМУ прийняв на своєму засіданні, яке пройшло 13 жовтня. Карантин продовжить діяти на всій території України, а це означає, що до кінця року буде продовжено дію низки послаблень і обмежень, але вже з нюансами. Давайте обговоримо це трохи детальніше, заразом «зачепивши» інші зміни, внесені постановою № 956!
Страховий стаж: розраховуємо і підтверджуємо Щоб оплатити працівникові період тимчасової непрацездатності, роботодавцеві мало отримати від нього лікарняний лист. Потрібно ще правильно визначити страховий стаж такого громадянина. Як це зробити, ми зараз і нагадаємо.
Електронній торгівлі ліками — «Так!»: підписано Закон Пропонуємо коротко обговорити Закон № 904*, за допомогою якого буде легалізовано дистанційну торгівлю ліками. Але увага: Закон вводиться в дію через 3 місяці з дня набрання чинності. Далі — подробиці!
Зустрічаємо Закон про надання будівельної продукції на ринку 2 вересня Верховна Рада прийняла Закон № 850, який і пропонуємо вам зараз обговорити. Він заслуговує на вашу увагу хоча б тому, що передбачає внесення змін до 9 законів, причому зробити це заплановано у 3 етапи. Більшість норм Закону набирають чинності з 01.01.2023 р., але, як ви розумієте, є й винятки, яким приділимо першочергову увагу у зв’язку з їх близькістю.
ПДВ VS податкова накладна: відповідаємо на ваші запитання У статті розглянемо низку «гарячих» запитань щодо ПДВ. Конкретно — щодо податкових накладних (ПН). Як показує практика, запитання, які стосуються заповнення номенклатури товарів/послуг у ПН, одиниць виміру, їх поділу, якщо отримана часткова передоплата, як і раніше, не втрачають своєї актуальності.
Якщо авто використовується і в адміністративних, і в збутових цілях Підприємством придбано легковий автомобіль, яким здійснюватиметься перевезення як адміністративного персоналу, так і працівників відділу збуту (тобто автомобіль використовується одночасно для адміністративних і збутових цілей). Чи можна в цьому випадку всі витрати, пов’язані з експлуатацією автомобіля, ставити тільки на рахунок 92 і не проводити розподіл витрат між рахунками 92 і 93?
Штраф за пізнє анулювання бронювання в готелі Ситуація. Співробітника відправили у відрядження, але воно було скасовано. Оплачено проживання безготівково. Готель передоплату стягнув як штраф. Що із цією передоплатою робити? І чи повинен готель надати акт на цю штрафну санкцію?
Договірні штрафи: ЄП-облік у ФОП Якщо контрагент заплатить ФОП-єдиноподатнику договірний штраф за порушення зобов’язань за договором, чи не призведе це до негативних наслідків у такого ФОП у частині оподаткування? Як оподатковувати цей дохід: єдиним податком чи, може, ПДФО як дохід від непідприємницького виду діяльності?
Граничний ЄП‑дохід — 2020: вигадки і факти Хіт-запитання на тлі наближення кінця року! Чи можуть єдиноподатники за підсумками 2020 року набрати: 1 млн грн — для групи 1; 5 млн грн — для групи 2; 7 млн грн — для групи 3? Чи все-таки потрібно зупинитися на тих «рубежах» доходу, які податківці намалювали у своєму «ранньому» квітневому Інформаційному листі № 9*? Розбираємося.