Щорічне підтвердження бенефіціарів: Мін’юст радує Низка підприємств уже «відстрілялася» щодо бенефіціарів і резонно стурбувалися про «рівень 2»: про щорічне підтвердження відомостей. Ми висловили свою думку. А Мін’юст нещодавно — свою. Позиція Мін’юсту багатьох порадує! Хоча питання залишилися.
Передсвятковий клопіт: річний перерахунок ПДФО — 2021 Настав грудень... Отже, бухгалтерові час діставати з далекої шухляди столу особливий список справ, які потрібно не забути зробити в останній місяць року. Одним із пунктів у цьому списку стоїть проведення річного перерахунку ПДФО. Щоб вам довго не затримуватися на ньому і швидше перейти до наступних пунктів, ми підготували цей матеріал.
Вольному — воля, а відрядженому — добові Як визначити розмір добових? Чи може він коливатися залежно від посади працівника або регіону, в який його направляють? Освіжимо в пам’яті й інші «добові» питання.
Як реєструватимуться ПН/РК у свята? Традиційно напередодні новорічних свят стає актуальним питання: як відбуватиметься реєстрація податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК) у святкові і передсвяткові дні. А саме — які дні вважатимуться операційними. Пропонуємо обговорити це питання.
«Податкова реформа» (на базі проєкту № 5600): ПДВ-новації Закон на базі фіскального законопроєкту № 5600 прийнято. Маховик змін запущено. Коли закон потрапить на підпис Президенту, сказати складно. Мабуть, ближче до нового року. Але з більшої частини документа ми вже фактично бачимо підсумкову картину. Навіщо тоді зволікати з аналізом документа до самого моменту його офіційного опублікування? Почнемо обговорювати. А надалі «якщо раптом що», доповнимо наше обговорення новими деталями.
Держбюджет-2022: «хоч одним оком» Цього року Закон про держбюджет-2022 приймали не під бій курантів. Впоралися буквально в перші дні зими. Отже, уже є можливість зазирнути в майбутнє «одним оком». Розгорнуту картину важливих цифр на 2022 рік ми, як завжди, дамо в першому номері журналу наступного року.
Коригувальний ПДФО/ВЗ/ЄСВ-розрахунок та його «шапка» Якщо ви раптом виявили помилки в Об’єднаній звітності, у Звіті з ЄСВ та формі № 1ДФ, виправна епопея розпочинається із заповнення заголовної частини (так званої «шапки») Податкового розрахунку. Щоб зняти всі питання щодо її заповнення, ми підготували цей матеріал.
Виправляємо помилки в «шапці» ПДФО/ВЗ/ЄСВ-розрахунку та 4ДФ Ситуація. Податковий розрахунок вже відправлений, але надалі ви виявили в «шапці» 4ДФ помилку в рядку 04 «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» або в рядку 05 «Працювало за цивільно-правовими договорами». Чи взагалі забули заповнити ці рядки. Чи помилилися при заповненні коду Кодифікатора в рядку 032. А ще бухгалтери часто забувають заповнити рядки 101 — 110 Розрахунку, де зазначаємо кількість застрахованих осіб. Як виправити такі помилки? Та й взагалі, чи можливо це? Шукаємо відповіді разом.
Що чекає клієнта в куточку покупця? Точніше, що повинно чекати. Пропонуємо згадати, як зараз повинен виглядати (тобто що в собі містити) куточок покупця. Сподіваємося, ця інформація зможе бути корисною як одній стороні (власникам/представникам/працівникам закладів, що приймають клієнтів), так і іншій (власне споживачам).
ФОП на ЄП vs законопроєкт № 6348: які шанси? Наближається кінець року, але ми досі не упевнені в долі РРО/ПРРО-пільг підприємців на єдиному податку. Були різні ініціативи. Але тільки факт такий, що до парламенту вони досі не потрапили. Але всі відчувають, що за законами жанру щось ще може статися. І тут дрівець у вогонь підкинули автори законопроєкту № 6348*. Чи варто його сприймати серйозно?
Сховатися від РРО — на ЄП групи 1 Базовий сценарій досі такий, що з початку 2022 року ФОП — платники ЄП груп 2 — 4 втрачають свою єдиноподатну РРО/ПРРО-пільгу*. Залишаються з нею тільки ФОП — платники ЄП групи 1. Багато хто у зв’язку з цим почав дивитися в бік цієї групи. Але група ця «не гумова». Хто може в неї потрапити, читайте далі.