Податки та бухгалтерський облік, січень, 2015/№ 5

 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 • Складаємо декларацію платника ЄП — юрособи за 2014 рік гладесенько-рівнесенько Єдиний податок у наший країні настільки популярний серед підприємців, що кількість його платників уже давно перевищила мільйон. І це далеко не межа. З кожним роком прихильників спрощеної системи оподаткування стає все більше. Чи варто дивуватися? Адже тут цілий набір приємностей! Поперше, сам єдиний податок, який замінює собою безліч інших податків і зборів. По-друге, простіший порядок обліку доходів і витрат. А по-третє, спрощена звітність у вигляді коротенької декларації платника єдиного податку. Ось про те, як скласти цю саму декларацію акуратно та у строк, ми з вами, дорогі друзі, просто зараз і поговоримо. Але відразу попередимо, що у цьому номері ми не торкаємося змін, якими законодавець «обдарував» платників податків з 1 січня 2015 року, бо ЄП-декларацію за 2014 рік спрощенці заповнюють та подають за старими правилами.
 • Як заповнити декларацію єдиноподатника- підприємця за 2014 рік Спрощена система оподаткування серед фізосіб-підприємців особливо шанується. Вона дозволяє їм обрати для себе максимально вигідні умови роботи в одній з єдиноподатних груп. Але, незважаючи на такий широкий вибір, для всіх груп фізосіб-спрощенців форма декларації платника єдиного податку наразі одна. Про те, як правильно заповнити цю форму звітності за 2014 рік, і йтиметься в запропонованій статті.
 • Книги обліку доходів (і витрат) для єдиноподатників: правила, приклади, відповіді на запитання Основний первинний документ єдиноподатника — це його Книга обліку доходів (і витрат). У цьому документі ведеться облік готівкових і безготівкових надходжень, інших доходів, а на підставі цих даних потім заповнюється єдиноподатна звітність. З 01.01.2015 р. змінилися окремі правила роботи для спрощенців, але сам обов’язок вести Книгу не скасовано. Чи змінять форму Книги і наскільки швидко це станеться, нам поки не відомо. Але очевидно, що до цього моменту єдиноподатники використовуватимуть форму, що діє зараз. Про те, як вести, що в якій графі записувати, як виправляти помилки та про інші правила ведення Книги поговоримо далі.
 • Помилки в декларації єдиноподатника- юрособи: виправляємо разом Про те, як єдиноподатнику-юрособі заповнити звітну декларацію, ви вже дізналися з попередньої статті цього номера. А тут ми звернемо увагу на те, як можна виправити допущені в ній помилки. Добре, що чинне законодавство це дозволяє. Про існуючі способи самовиправлення, підкріплені конкретними прикладами, особливості застосування штрафів та пені, а також про інші «помилкові» моменти ми й поговоримо. І хоча єдиний податок істотно коригується з 01.01.2015 р., нової декларації поки що немає (і невідомо, коли вона взагалі з’явиться). А це означає, що найближчим часом і для виправлення помилок ми використовуватимемо звичну форму, затверджену наказом № 1688.
 • Виправляємо помилки в декларації підприємця-єдиноподатника Як бути, якщо підприємець неправильно вніс дані до декларації платника єдиного податку* або неправильно розрахував суму податку? Спокійно, тільки спокійно... У нього є законний шанс все виправити. Про те, як це зробити, правильно заповнивши форму декларації, ви дізнаєтеся з цієї статті.
 • Звіт з ЄСВ «за себе» підприємця на єдиному податку Новий рік несе з собою не тільки подарунки під ялинку, щедрівки, колядки і посівалки, а й, на жаль, купу звітів, які необхідно подати контролюючим органам. Один з них — звіт з ЄСВ «за себе» підприємця-єдиноподатника. Але сумувати не варто! З нашими рекомендаціями і калькулятором (ну куди ж справжньому підприємцю без нього?!) ви легко заповните і подасте звіт з ЄСВ «за себе».
 • Єдиноподатник «змінює професію» Підприємець-єдиноподатник працює у групі 2. Із січня по квітень 2014 року займався роздрібною торгівлею одягом у спеціалізованих магазинах — код 47.71 за КВЕД:2010. З травня 2014 року перестав здійснювати цей вид діяльності та відкрив перукарню, послуги якої належать до коду 96.02 КВЕД:2010. Чи повинен єдиноподатник у рядку 6 розділу I річної декларації наводити всі види діяльності, які здійснював протягом 2014 року, чи тільки той, яким займався наприкінці звітного періоду?
 • Як єдиноподатнику заповнити декларацію при міграції з групи у групу Підприємець увесь рік вів діяльність на спрощеній системі, але в I — III кварталах він був у групі 2, а з IV кварталу перейшов до групи 3 (ставка 5 %). Як у цьому випадку йому правильно заповнити річну декларацію єдиноподатника?
Перейти до номеру
 • № 9
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 4
 • № 3
 • № 1-2
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить