Чим запам’ятався квітень

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 36-37

Від’ємний ПДВ

Віднедавна питання, пов’язані з від’ємним значенням (ВЗ) і бюджетним відшкодуванням ПДВ, перебувають під пильною увагою платників і податківців. А все тому, що порядок їх розрахунку і декларування значно змінився. Що робити бухгалтеру в нових умовах, коли підприємство виходить на «мінус», ви дізнаєтеся із заголовної статті цього тематичного номера.

Зрозуміло, що тільки цим наша розповідь не обмежується. Як бути, якщо помилки у ВЗ виявлено у «старих» деклараціях? На що слід звернути увагу, знайомлячись з оновленим механізмом відшкодування ПДВ і як з легкістю пройти цю процедуру? Як ураховується сума заявленого відшкодування при розрахунку ліміту реєстрації? Відповіді на ці та інші запитання чекають на вас. Читайте, не зволікаючи.

«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 27

Житлові субсидії — 2015

Схоже, це якраз той випадок, коли уряд вважає, що від одного тільки багаторазового повторення слова «халва» у народу стане солодко в роті. Але на жаль, щоб покуштувати самої халви, доведеться ще чимало пововтузитися, навіть незважаючи на «істотне спрощення порядку її надання». ☺

Про що це ми? Про житлові субсидії, які з 1 травня, як запевняє Кабмін, можуть отримати практично всі бажаючі. Але не кваптеся одразу ж бігти за ними. Спершу прочитайте цю статтю — хоча б знатимете, де їх дають і куди бігти.

Якщо дочитаєте до кінця, то дізнаєтеся ще, що таке соціальні норми житла і соціальні нормативи споживання комунальних послуг, а також як вони впливають на розмір субсидії. І може навіть самі спробуєте орієнтовно розрахувати її! Тож уперед!

А. Бобро, І. Хмелевський,
 «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 28, с. 22

Сумнівна та безнадійна заборгованість

Під колеса податкової реформи потрапив і облік безнадійної заборгованості. Цей тематичний номер — увесь про неї. Шукайте в ньому відповіді на запитання, які тепер ознаки «безнадійки» та яка вона взагалі буває? Які особливості ПДВ-обліку цієї заборгованості? Як правильно її зараз списати, щоб усе пройшло гладко в податковоприбутковому обліку? Які облікові особливості перехідної безнадійної заборгованості?

Але це ще не все. Подружкою «безнадійки» в обліку виступає сумнівна заборгованість. Що це за штучка? Як з нею пов’язаний резерв сумнівних боргів? Якими методами його формують, як використовують і відображають в бухобліку? Крім цього, приділимо увагу питанням списання дебіторсько-кредиторської заборгованості. А також розповімо, чого чекати від «перехідної» сумнівної заборгованості.

Як бачите, «меню» цього номера видалося на славу. Насолоджуйтеся!

«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 29

Поворотна фіндопомога

Ба! Ще одна наша стара знайома! Ой як же ви з нею намучилися в дореформені часи — не мені вам розповідати...

А як тепер? Чи став її облік для позичальника з нового року простішим? Адже тепер править бал бухоблік, а його правила обліку поворотної фіндопомоги максимально прості. Згодні, у цьому сенсі дійсно полегшало. Чого, щоправда, не скажеш про «перехідну» ПФД. Тут у деяких ситуаціях є про що пожалкувати. Та чи варто? Втраченого все одно не повернеш. Давайте краще разом упевнено дивитися в майбутнє.

Н. Білова, «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 30, с. 13

Простій та сезонна діяльність

Звичайно ж, простій на підприємстві — це «печалька». ☹ З одного боку, підприємство ще не закривають, але з другого — ставлять на безприбуткову паузу. Та ще працівникам такий період потрібно оплачувати, якщо, звичайно, простій виник не з їх вини.

Перша частина цього тематичного номера — своєрідна шпаргалка з простою. Документально-оформлювальна, витратно-облікова, а заразом і юридична плюс зарплатна. Приховайте її — може, колись і знадобиться. Хоча, звичайно, краще б не згодилася зовсім...

Друга частина номера — для сезонників. У ній — про те, яке виробництво відносять до сезонного, як у цьому випадку вирішуються питання зайнятості працівників, які особливості обліку міжсезонних витрат тощо.

«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 31

Виправляємо нове від’ємне значення

Основна особливість помилок, допущених при декларуванні від’ємного значення (ВЗ), полягає в тому, що ВЗ є «перехідним» і може тягнутися з декларації в декларацію впродовж не одного періоду. Тому помилка, допущена в сумі ВЗ, може вплинути на показники наступних декларацій. Причому на такі важливі, як сума бюджетного відшкодування і сума нарахованого ПДВ.

Стаття розповідає про виправлення «свіжого» ВЗ, сформованого в декларації з ПДВ починаючи з лютого 2015 року. За яким рядком і в якому періоді слід ураховувати результати самовиправлень? Як розрахуватися з бюджетом за УР? Якщо ви платник ПДВ, то, безумовно, вам варто прочитати відповіді на ці та інші запитання. Ну хоча б для того, щоб переконатися — у вашому ПДВ-обліку таких помилок поки що немає. А отже, можна спати спокійно. Поки що... ☺

Н. Дзюба, «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 32, с. 3

Відпустки

Чудово, коли є улюблена робота. Але навіть від неї інколи хочеться відпочити. Роботодавець зобов’язаний забезпечити таку можливість, надавши працівнику відпустку. І тут законодавство передбачає безліч варіантів: щорічні відпустки, соціальні, відпустки «за свій рахунок», спеціальні відпустки для навчання, для участі у спортзмаганнях, для закінчення дисертації... Є з чого вибрати, чи не так?

Детально про види відпусток, про особливості їх надання та оплати, а також про податковий і бухгалтерський облік відпускних ви зможете дізнатися з цього спецвипуску. Крім того, у ньому відповідаємо на запитання, пов’язані з виплатою компенсації за невикористані дні відпустки.

«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 33

«Хітові» ПДВ-запитання

І знову ми провели для вас черговий вебінар, який переглянуло рекордне число бухгалтерів з усієї України — 22794 особи! Запитань, до речі, було в декілька разів більше.

За традицією ми вирішили письмово викласти відповіді на «найхітовіші» запитання, які поки що охоплюють тільки ПДВ-тематику. У першій частині йдеться про проблеми оформлення, реєстрацію ПН/РК, формування ПК у потрібному звітному періоді, про долю «старих» переплат з ПДВ, про розрахунок мінімальної бази для визначення ПЗ.

До речі, друга ПДВ-частина йде слідом — зустрічайте її вже в першому травневому номері. А будуть ще відповіді на запитання щодо податку на прибуток, ПДФО, ЄСВ та ВЗ. Не пропустіть!

«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 34, с. 4

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити