Податки та бухгалтерський облік, травень, 2015/№ 41 спецвипуск

 • Перелік використаних документів У всі часи торгівлі приділялося велике значення. Зародившись ще в кам’яному віці, вона пройшла довгий шлях і сьогодні, випробувана тисячоліттями, твердо укорінилася в нашому житті. Тому недивно, що контролюючі органи досить пильно стежать за розрахунками, які проводяться у сфері торгівлі (а також у сфері громадського харчування та послуг). Допомагає їм у цьому закон, який зобов’язує суб’єктів господарювання застосовувати при здійсненні таких розрахунків реєстратори розрахункових операцій. Вони-то і стануть «головним героєм» сьогоднішнього номера. Ви дізнаєтеся, хто і коли повинен застосовувати у своїй діяльності РРО, а хто звільнений від такого обов’язку. Ми допоможемо вам обрати РРО потрібної моделі, розповімо, як його зареєструвати та підготувати до використання. До того ж у цьому номері будуть розглянуті тонкощі використання РРО, а також порядок реєстрації, ведення та зберігання КОРО і РК. Крім того, ми познайомимо вас із платіжними терміналами і, звичайно ж, попередимо про відповідальність. Спецвипуск підготували редактор Наталія Вороная, податкові експерти Олена Савченко, Наталія Чернишова, Оксана Хмелевська.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 1. Кому потрібний РРО Сьогодні суб’єкти торгівлі, обслуговування та громадського харчування приголомшують своєю кількістю та різноманітністю. На кожному кроці неонові вивіски і завзяті закликальники спокушають нас залишити свої гроші десь у кав’ярні, магазині чи салоні. А зростаючі потреби сучасної людини стимулюють появу все більшої кількості таких суб’єктів господарювання. Ось тільки, щоб реалізовувати свої товари і послуги, більшості з них потрібно обзавестися реєстраторами розрахункових операцій (далі — РРО). Про те, хто зобов’язаний застосовувати у своїй діяльності РРО, а хто може обійтися і без нього, розповімо в цьому розділі спецвипуску.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 2. Обираємо РРО Ви належите до суб’єктів господарювання, які зобов’язані застосовувати РРО при здійсненні розрахункових операцій (див. розділ 1 спецвипуску)? Тоді ви звернулися за адресою — у цьому розділі ми допоможемо вам обрати РРО потрібної моделі.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 3. Реєстрація і розреєстрація Після того як РРО вибрано з урахуванням усіх вимог, зазначених у розділі 2 спецвипуску, і придбано, його необхідно зареєструвати в органах ДФСУ. Без цього використовувати РРО не можна! Про те, як здійснити реєстрацію РРО, ви дізнаєтеся в цьому розділі спецвипуску. Крім цього, ми розповімо, як перереєстровують РРО, а також як і в яких випадках скасовують його реєстрацію. Добрим помічником у вивченні цих питань буде Порядок № 417-1*.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 4. Підготовка РРО до використання Процедура реєстрації РРО в органі ДФСУ пройшла успішно? Вітаємо! Ви вийшли на фінішну пряму. Ще трохи і РРО буде готовий «вступити на службу». Кинутися у вир розрахункових операцій одразу після реєстрації РРО не можна. Заздалегідь слід підготувати його до використання. Так, розрахункові документи, які ви видаватимете покупцям, повинні містити всі обов’язкові реквізити. А отже, РРО потрібно відповідним чином запрограмувати. Про це ми й поговоримо в цьому розділі. Крім того, тут ви дізнаєтеся, які документи мають перебувати на місці проведення розрахунків у суб’єкта господарювання, що використовує РРО.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 5. Використовуємо РРО У попередніх розділах ви вже могли прочитати, як обрати РРО, зареєструвати його в ДПІ і підготувати до роботи. У цьому розділі ми поговоримо про те, як правильно проводити розрахунки через РРО, про дії касира до початку роботи і після закінчення робочого дня. Також ви дізнаєтеся, що робити, якщо касир вибив помилковий чек, відключилася електроенергія, РРО вийшов за ладу, і багато інших нюансів, пов’язаних із застосуванням касових апаратів.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 6. КОРО і РК: реєструємо та ведемо правильно Ви вже ознайомилися з тонкощами реєстрації та застосування РРО, а отже, знаєте: «супутницею» кожного касового апарату є КОРО, зареєстрована в органі ДФСУ. Вона формується з пронумерованих аркушів і титульної сторінки, складається з 4 розділів, у кожного з яких своє призначення. «Найпопулярніший» розділ 2, до якого записують інформацію про рух коштів, отриманих (виданих) під час розрахункових операцій. Крім того, КОРО нерозлучна з РК — підшивкою розрахункових квитанцій, які в разі поломки РРО чи іншого форс-мажору замінять чеки РРО (див. с. 69). Інформацію про їх видачу (використання) відображають у розділі 3 КОРО на РРО.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 7. Платіжні термінали Розрахунки банківськими картками давно стали звичними. Багато хто зміг переконатися, що це зручна і корисна річ, і віддають перевагу продавцям, які забезпечують цей вид розрахунків. Для того щоб реалізувати таку можливість, торговці установлюють спеціальний пристрій — платіжний (POS) термінал.
 • Реєстратори розрахункових операцій. 8. Відповідальність за порушення у сфері застосування РРО і ЕПЗ Для більшості суб’єктів підприємництва застосування РРО в першу чергу пов’язане з потенційною небезпекою, яку криють у собі підступні штрафи за будь-яке порушення в цій сфері. Це дамоклів меч, що постійно висить над тими, хто зобов’язаний використовувати у своїй діяльності касові апарати та платіжні термінали. Але від них, на жаль, нікуди не подітися. Тому давайте розберемося, за які порушення у сфері застосування РРО та ЕПЗ підприємствам та їх посадовим особам може загрожувати відповідальність.
Перейти до номеру
 • № 43
 • № 42
 • № 40
 • № 39
 • № 38
 • № 36-37
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить