Знайти і виправити! Або Помилки в пенсійних звітах і формі № Д4 Часом дріб’язкова помилка (та що там помилка, просто описка!) може загрожувати значними грошовими штрафами. Тому, виявивши в пенсійній або ЄСВ-звітності таку ось «красуню», бухгалтер повинен чітко знати, як йому діяти, щоб і вівці були цілі, і вовкам нічого не дісталося. Але перш ніж перейти до окремих випадків, давайте поговоримо про загальне: про види помилок і правила їх виправлення.
Помилка красна поправкою: виправляємо сумові помилки Помилки в сумових показниках ведуть до викривлення персоніфікованих даних ваших працівників і можуть негативно позначитися на розмірі пенсій і страховому стажі. Крім того, інколи вони можуть призвести до серйозних штрафів. Тому, зважаючи на народну мудрість «Розумний і помилиться, і виправиться», виправлятимемо свої помилки. Як? Прямо зараз розповімо про це.
Звіт за формою № Д4: виправляємо помилки в персональних даних Неправильний податковий номер, помилка у прізвищі, імені чи по батькові застрахованої особи, даті початку/кінця трудових або цивільно-правових відносин... Ці та інші «несумові» помилки можуть згодом обернутися неприємностями як для самого роботодавця-страхувальника, так і для застрахованої особи. Саме тому такі помилки потрібно обов’язково виправляти. Про те, як це зробити, ми з вами сьогодні поговоримо.
Якщо потрібно доповнити таблицю 5 забутими відомостями Сформували звіт з ЄСВ, подали своєчасно, а потім, як грім серед ясного неба: «А про Василя ми ж забули вказати в таблиці 5!». Що робити? Куди бігти? Як доповнити таблицю 5 звіту за формою № Д4 забутими відомостями? Та легко! Зараз усе розповімо.
Непоправні помилки у Звіті за формою № Д4 Сьогодні ми з вами поговоримо про помилки, які були допущені у Звіті за формою № Д4 і які, на жаль, ніяк не можна виправити. Навіщо ж тоді про них говорити? — запитаєте ви. Щоб надалі, формуючи звітність з ЄСВ, ви могли себе проконтролювати.
Способи виправлення помилок у формі № 1ДФ Податковий розрахунок за формою № 1ДФ — звітність з непростим характером. Незважаючи на статус податкової декларації, він живе за своїми індивідуальними правилами. Це саме стосується і способів виправлення помилок. Про те, як проводити коригування у формі № 1ДФ, читайте в цій статті.
Виправляємо помилки в розділі I форми № 1ДФ Про способи виправлення помилок ми поговорили в попередній статті, тепер плавно переходимо до механізму, і почнемо з розділу I. Але чого варта теорія без практики? Розберемо на конкретних ситуаціях приклади виправлень.
Коригування розділу II форми № 1ДФ — простіше простого Тепер поговоримо про розділ, який став частиною форми № 1ДФ тільки у 2015 році — розділ II. Нагадаємо, що в ньому податкові агенти, зокрема, наводять суми доходів і утриманого з них військового збору. Якщо при цьому вони допустять помилку, то її доведеться виправляти. А як саме, ви дізнаєтеся в цій статті.
Помилки у Звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП: виявити і виправити! Сьогодні звіт з коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі — звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП), заповнюють тільки ті роботодавці, які нараховують та виплачують працівникам допомогу по ФСС*, і тільки в тому випадку, якщо таке нарахування відбулося у звітному періоді. Звичайно, якщо між такими подіями проходить багато часу, бухгалтер може забути порядок заповнення цього звіту. Результат — у звіт пробралася помилка. Звичайно, можна лаяти себе за неуважність, шукати причини в обставинах і людях, але краще все ж таки виправити помилку і забути про неї, як про страшний сон. Про те, як це зробити, ми з вами поговоримо далі.
Заповнюючи уточнюючу форму № 1ДФ, пам’ятайте про реквізити! Чи необхідно СГ заповнювати реквізити «Працювало за трудовими договорами» та «Працювало за цивільно-правовими договорами» і зазначати номер порції при поданні уточнюючого податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. № 1ДФ?
Нюанси заповнення додатка 1 до ПН Податківці у Базі знань (категорія 101.19) розповіли про порядок заповнення додатка 1 до податкової накладної у разі часткової поставки товарів/послуг (отримання попередньої (авансової) оплати за товари/послуги), що не містять відокремленої вартості.
Оновлено довідники податкових пільг ДФСУ затвердила нові довідники пільг станом на 01.10.2015 р., а саме:
— Довідник податкових пільг № 76/1, що є втратами доходів бюджету;
— Довідник інших податкових пільг № 76/2.
Ліки виключено з Держреєстру ліків: яку ставку ПДВ застосовувати? ГУ ДФС у м. Києві у листі від 18.09.2015 р. № 14462/10/26-15-15-01-18 роз’яснює, що у разі, якщо лікарські засоби не дозволені для виробництва і застосування в Україні та/або їх виключено з Державного реєстру лікарських засобів, операції платника ПДВ з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України таких лікарських засобів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.