«Ать-два, левой-правой...»*: направляємо працівника на військові збори Вашому працівнику надійшла повістка з військкомату про призов на військові збори? Ви не знаєте, відпускати його на них чи ні? Якщо так, то на який строк? Як правильно оформити в цьому випадку кадрову документацію? Відповіді на ці запитання, дорогі друзі, — перед вами.
Як оплатити час перебування працівника на військових зборах Період, протягом якого військовозобов’язаний працівник перебуває на зборах, має бути оплачено. Такі правила. Хочете знати, як здійснюють таку оплату і за рахунок яких коштів? Тоді ця стаття, шановні колеги, — для вас. Вивчайте та застосовуйте!
Солдатами не народжуються, або Якщо ваш працівник іде служити Вашого працівника очікує строкова військова служба? А може, він вирішив іти служити за контрактом? Що ж, захищати Батьківщину — це теж робота. Причому почесна! Вам цікаво знати, як у цьому випадку документально оформити відсутність захисника на роботі? Чи зберігати за ним робоче місце? Давайте, друзі, знайдемо відповіді на ці запитання разом.
Середній заробіток бійця: оподатковуємо та виплачуємо Працівника призвали на строкову військову службу або він вступив на військову службу за контрактом. Чи зобов’язаний роботодавець зберігати за ним середній заробіток? Якщо так, то як і кому його виплачувати, адже працівник «там», а роботодавець «тут»? Чи потрібно оподатковувати суму «військового» середнього заробітку ПДФО, ВЗ і ЄСВ? Як відображати у звітності? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в нашій статті.
Як розрахувати середню зарплату? Та дуже просто! Ви вже знаєте, що і «партизанам», і «солдатам підприємства» роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток, доки вони виконують свій громадянський обов’язок — перебувають на зборах або проходять військову службу. Але як розрахувати середній заробіток? Про це ми з вами зараз і поговоримо.
Розраховуємо середню зарплату... А куди дівати період служби? Стандартна ситуація: «солдат підприємства», відслуживши належне, повернувся на рідне місце роботи. Працює добре, ну просто розумничок. Та ось невдача, захворів... А може, і не захворів зовсім, а просто вирішив піти у відпустку (роботодавець не проти) — побути з сім’єю, покопатися на дачі або в машині, з’їздити з друзями порибалити... Сів бухгалтер йому розраховувати середню зарплату, щоб оплатити період такої «законної нероботи». Опа! А в розрахунковому періоді «сидить» час військової служби! Що з ним робити? Викидати або залишати? Давайте розбиратися!
«Солдат підприємства» пропав безвісти Працівник підприємства вступив на військову службу за контрактом у березні цього року. У листопаді від дружини цього працівника дізналися, що він пропав безвісти два місяці тому під час обстрілу військової частини. Чи можна припинити виплачувати йому середній заробіток та звільнити?
Неповний робочий час: от так «сюрприз» у період служби Роботодавець з власної ініціативи вирішив перевести всіх працівників на неповний робочий час з 1 січня 2017 року. Чи можна встановити неповний робочий час працівникам, які проходять військову службу? Якщо так, то як у цьому випадку оплачувати період військової служби таких «солдатів підприємства»?