№98

Податки та бухгалтерський облік, грудень, 2018/№ 98 Інші номери журналу ›
 • Бюджетна субсидія для фермерів на 1 га сільгоспугідь Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 911
 • Оренда земпаїв: договірні відносини Щоб виробляти сільгосппродукцію, аграрій повинен мати у своєму розпорядженні необхідний обсяг сільгоспугідь. Зазвичай своєї власної землі для задоволення потреб у нього не вистачає. Тому доводиться брати її в оренду. Найбільшим власником сільгоспугідь в Україні є фізичні особи — громадяни, які отримали свого часу її у власність у вигляді земельних часток (паїв) у процесі розпаювання. Тому саме у них землю й орендують агротоваровиробники. Враховуючи це, сьогодні ми і поговоримо про те, як правильно аграрію взяти в оренду у фізособи земельну частку (пай).
 • Бухоблік та оподаткування оренди земпаїв Розібравшись із юридичними аспектами оренди паїв (див. с. 3), перейдемо до відображення в обліку та оподаткування виплат за такими договорами.
 • Даруємо сільгосппродукцію орендодавцю Інколи аграрії, щоб заохотити фізособу укласти новий договір оренди (продовжити строк дії діючого), роблять йому подарунок. Наприклад, дарують на честь укладення договору оренди сільгосппродукцію. Таку операцію аграрію слід правильно відобразити в обліку. Про те, як це зробити, читайте нижче.
 • Закриття рахунків виробництва: порядок дій Наприкінці кожного року сільськогосподарський товаровиробник розподіляє загальновиробничі витрати, розраховує фактичну собівартість виробленої ним сільгосппродукції та закриває рахунок 23. Порядок закриття рахунків у сільгосптоваровиробників через специфіку виробництва сільгосппродукції (аграрії мають справу з біологічними активами) відрізняється від інших галузей виробництва. Що це за специфіка і як, враховуючи її, аграрію без проблем визначити собівартість продукції, розподілити загальновиробничі витрати та закрити рахунок 23, з’ясуємо в цій статті.
 • Компенсація вартості сільгосптехніки: реалії сьогодення Нещодавно Кабмін укотре за останній рік уніс зміни до механізму отримання часткової компенсації вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки. У зв’язку з цим аграрії все частіше запитують, як саме, враховуючи ці нововведення, отримати таку компенсацію. Щоб розставити всі крапки над «і», у сьогоднішній публікації нагадаємо тонкощі отримання компенсації вартості придбаної сільгосптехніки.
 • Заповнюємо додаток ДС9 У виробників сільгосппродукції — платників ПДВ незмінним супутником декларації з ПДВ залишається додаток ДС9. Коли сільгоспвиробник зобов’язаний його подавати і як правильно його заповнити, давайте розберемося.
 • Сільгоспроботи та паливний акциз Аграрії для виконання різних сільгоспробіт (оранка, посів, збирання уражаю) доволі часто залучають сторонні організації. При цьому щоб не витрачати час на переїзди від поля до АЗС, які знаходяться, зазвичай, на значній відстані, виконавцю набагато вигідніше заправити свою техніку пальним замовника (місця для зберігання такого пального знаходяться ближче, ніж сторонні АЗС). Але, зробивши послугу виконавцю, замовник наражається на чималі неприємності, пов’язані з паливним акцизом. Що це за неприємності та як їх уникнути, поговоримо далі.
 • Продаємо пестициди: без ліцензії, але з дозволу Сільгосппідприємство до початку сезонних робіт закупило агрохімікати та пестициди. Після проведення сезонних обробок у підприємства утворилися їх невикористані залишки. Чи можна продати такі залишки агрохімікатів та пестицидів? Чи потрібні для цього ліцензія та/або спеціальні дозволи?
 • Сільгоспбудівлі і пільга з нерухомподатку Наше фермерське господарство використовує у своїй діяльності різного роду нерухомість (ангар для техніки, складські будівлі та сховища, теплицю, адмінбудівлю тощо). Чи поширюється на всі ці об’єкти нерухомості, які ми використовуємо при виробництві сільгосппродукції, пільга з податку на нерухомість?
 • Перелік основних документів, які використовуються у тематичному номері
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі