Валютний колаж: аналізуємо позицію фіскалів Останнім часом податківці активно взялися роз’яснювати положення валютного законодавства. Хоча сам Закон про валюту і валютна нормативка під нього діють ще з 7 лютого. Перед вами добірка найтоповіших ЗЕД-запитань.
Комісійні операції для вугільників: ПДВ-наслідки та облік Підприємство передає вугілля на реалізацію за договором комісії. На яку дату виникнуть ПДВ-зобов’язання (ПЗ) і право на податковий кредит (ПК) за такими операціями? Як відобразити в бухгалтерському обліку комітента і комісіонера операції з передачі товару на комісію, а також повернення товару з комісії, якщо він не був реалізований? За якою вартістю відображати ці операції в бухгалтерському обліку?
Постачальник не дає ПН: як бути Дуже розхожа ситуація на практиці, від якої страждають покупці: постачальник не надіслав належно оформлену ПН, зареєстровану в ЄРПН. Сьогодні розглянемо можливі дії покупця, щоб добитися від постачальника коректно-повноцінної ПН і зменшити його втрати від таких надзвичайних ситуацій.
Відпускна сага. Коригуємо 1/12 винагороди за рік Приводом для написання цієї статті послужило таке запитання нашого читача. Працівник йде у відпустку у вересні 2019 року. У січні 2019 року (місяці, який входить у розрахунковий період) йому було нараховано винагороду за підсумками роботи за 2018 рік. Крім того, в цьому ж місяці оклад працівника був підвищений з 4000 до 5000 грн. Січневе підвищення окладу передбачає застосування коефіцієнта коригування доходу при розрахунку відпускних. Чи треба застосовувати таке коригування до суми винагороди за рік? А якщо так, то яким чином? Розбираємося!
Квартальна премія і відрядження Приводом для написання цієї статті стало таке запитання нашого читача: як оплатити період відрядження, якщо в розрахунковому періоді або в місяці перебування у відрядженні нарахована квартальна премія? Що ж, давайте розбиратися.
Головбух/директор змінив прізвище: що робити? Зміна прізвища (або імені чи по батькові) — звичайна річ. Але для головного бухгалтера і директора цей процес може перетворитися на черговий головний біль. Адже вони міцно пов’язані з підприємством. Куди та що потрібно подати, щоб юрособа спокійно продовжувала функціонувати? Як актуалізувати дані про підприємство в численних держреєстрах? Розповімо про все по порядку.
Оренда паю фізособою Громадянин надав власну земельну ділянку (пай) в оренду іншій фізособі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримує орендну плату за її використання. Хто повинен сплатити податки у цьому випадку?
Банк повернув зарплату: як облікувати? Підприємство виплачує заробітну плату на банківські картки. У одного співробітника на дату виплати зарплати картка виявилася заблокованою. Банк того ж дня повернув суму зарплати, що належить йому, а також пропорційну суму банківської комісії на поточний рахунок підприємства. Як правильно провести ці операції в обліку?