Карантин: уточнюємо плату за землю Починаючи з 18 березня набув чинності «антивірусний» Закон України від 17.03.2020 р. № 533-ІХ*. Він, крім усього іншого, змінив порядок сплати у 2020 році земельного податку та орендної плати за державну і комунальну землю. У цій статті розповімо, яким чином на ці зміни мають відреагувати платники плати за землю.
Хто і як працює під час карантину? Після введення в Україні карантину через загрозу пандемії коронавірусу чималій кількості суб’єктів господарювання було заборонено здійснювати свою діяльність. А хто має право працювати в цей період? Відповідь на це запитання шукайте у статті.
Карантин: облік простоїв і відпусток Режим карантину, обмеження/заборона окремих видів діяльності призвели до того, що роботодавцям довелося вирішувати питання зайнятості працівників. Добре, якщо воно вирішилося на користь роботи вдома. Проте є роботодавці, які вимушені були відправити працівників у відпустки або ввести простій. Саме для них та їх працівників наша сьогоднішня стаття.
Податкова накладна: рядок за рядком Переоцінити значення податкової накладної (ПН) у житті будь-якого підприємства — платника ПДВ важко. Правильно складена і зареєстрована ПН — запорука коректного ПДВ-обліку не лише продавця, але й покупця. І навпаки: помилки в ПН обіцяють продавцеві як мінімум додатковий клопіт з їх виправлення, а покупця взагалі можуть позбавити податкового кредиту. Перейнявшись важливістю цього документа, в сьогоднішній шпаргалці згадаємо найважливіші правила заповнення основних реквізитів ПН.
Карантинна відпустка ФОП на ЄП Уведення карантину в Україні змушує багатьох фізичних осіб — підприємців (ФОП) призупиняти свою діяльність. У зв’язку з цим за березень і квітень ФОП (у тому числі єдинників) законодавці звільнили від ЄСВ за себе*. А ось про єдиний податок (ЄП), схоже, забули. Але для ФОП груп 1 і 2 величина ЄП є фіксованою, тобто працюєш чи ні — плати! Вихід — піти у відпустку. За яких умов, на який строк і що для цього треба зробити? Про це наша розмова.
Як Кабмін контролюватиме ціни «Коронавірусний» Закон України від 17.03.2020 р. № 530-IX* зобов’язує Кабмін у межах своїх повноважень проконтролювати ціни на ліки, товари медпризначення і соціально значущі товари. Стосовно останніх виникають запитання. Наскільки довгі руки у Кабміну? Що таке «соціально значущі товари»? І що буде, якщо порушити норми про ціни? Про це — в нашій статті.