Книги ФОП 2020→2021 До редакції продовжують надходити запити від читачів, пов’язані з книгами обліку доходів (і витрат) ФОП, як єдинників, так і загальників (тих, що працюють на загальній системі). Тому ми вирішили підбити підсумки в цих питаннях з урахуванням змін, що відбулися на цій ниві з 2021 року, та останніх роз’яснень, наданих щодо цього податківцями.
Індексація у ситуаціях Про порядок розрахунку сум індексації ми з вами говорили в журналі «Податки & бухоблік», 2021, № 9, с. 2. Проте, щоб зрозуміти принципи розрахунку індексації, її потрібно, як-то кажуть, «помацати» на конкретних ситуаціях. Таку можливість ми вам зараз надамо.
Готельна ПДВ-ставка: як застосовувати? З початку 2021 року під 7 % ставку ПДВ потрапили також послуги із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 КВЕД ДК 009:2010)*. Це одразу викликало у суб’єктів господарювання цілу низку запитань. Щоб їх поменшало, далі поговоримо про правила її застосування.
Отримали грант: приклади з життя Як відображати державні (бюджетні) гранти у бухгалтерському і податковому обліку, ви вже в курсі (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 9, с. 11). Тепер отримані теоретичні знання підкріпимо практичними прикладами.
Держдивіденди: час відзвітувати і заплатити Підбиваючи підсумки минулого року, підприємства з держчасткою у статутному капіталі, що отримали прибуток, повинні виплатити державі дивіденди. Строки розрахунку і сплати держдивідендів для деяких вже незабаром. Тому час згадати держдивідендні правила, а також визначити строки звітності і, звичайно ж, сплати держдивідендів. Приступимо.
Держпідтримка аграріїв по-новому Наприкінці 2020 року законодавці вирішили оновити правила надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам. У тому числі вони розширили перелік аграріїв, яким відтепер буде надаватися держпідтримка, та збільшили кількість видів такої підтримки. Детально про ці нововведення читайте далі.
ЄСВ-звітність: стара і нова Приводом для написання цієї статті стали запитання читачів про те, як наразі можна виправити несумові помилки, що були допущені у Звіті з ЄСВ за формою № Д4 в минулих звітних періодах. Так, наприклад, у таблиці 6 Звіту за квітень 2020 року за працівником невірно зазначено кількість днів відпустки за свій рахунок, що може призвести до заниження суми його лікарняних. У які строки потрібно подавати новий об’єднаний звіт з ЄСВ і ПДФО, якщо працівник претендує на соцвиплати? Відповідаємо на запитання.
Декларування доходів за 2020 рік З 1 січня 2021 року триває кампанія декларування доходів, що були отримані фізичними особами у 2020 році. Хто ж зобов’язаний декларувати доходи, а хто може подати декларацію за власним бажанням? Як заповнити та своєчасно подати декларацію, щоб уникнути помилок? Пропонуємо поговорити про це у нашій статті.
Що там з бенефіціарами? Час настав? Ох вже ці бенефіціари… Хтось, напевно, і забув про цю повинність. А хтось, несподівано згадавши, став хвилюватися, а чи не пропустив(ла) він (вона) строк для подання документів? Адже штрафи ого-го! Поспішаємо вас заспокоїти і нагадати про деякі важливі деталі.
Експорт: чи показувати в додатку Д6? Підприємство здійснює експорт: пільговий (ПДВ-пільга) і звичайний (з нульовою ставкою ПДВ). Чи показувати такі експортні обсяги в додатку Д6? Чи розраховувати за ними суму пільг з ПДВ?