Теми статей
Обрати теми

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН: стан справ натепер

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 68
Друк
Якщо платник ПДВ має можливість виконувати свої податкові обов’язки і, зокрема, реєструвати податкові накладні (ПН), то йому не сховатися від штрафів за їх нереєстрацію/несвоєчасну реєстрацію. Нагадаємо, у якому розмірі, як застосовуються та коли сплачувати ці штрафи.

Насамперед зазначимо, що штрафувати податківці можуть лише тих платників ПДВ, які під час війни мають можливість реєструвати ПН. Неможливість виконання податкових обов’язків (і, зокрема, реєстрації ПН у ЄРПН) підтверджується в особливий спосіб через подання фіскалам заяви з підтвердними документами. Відповідний порядок затверджено наказом Мінфіну від 29.07.2022 № 225. Більш детально про цю процедуру можна почитати у статті «Неможливість виконувати податкові обов’язки: нагадуємо про головне» // «Податки & бухоблік», 2022, № 98.

Саме про тих платників, які мають наразі можливість реєструвати ПН, і будемо говорити далі.

Штрафи за прострочення реєстрації ПН

ПН, складені до 16.01.2023. Звичайні штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН у ЄРПН встановлені п. 1201.1 ПКУ. Вони загрожують платникові, якщо він зареєструє ПН у ЄРПН із запізненням — з порушенням установлених п. 201.10 і п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ граничних строків реєстрації (див. статтю «Строки реєстрації та блокування податкових накладних у 2022» // «Податки & бухоблік», 2022, № 98). При цьому розмір штрафу становить 10 — 50 % суми ПДВ (залежно від кількості календарних днів прострочення реєстрації ПН). А щодо звільнених, нульових, компенсуючих, розподільчих і мінбазних ПН — 2 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн.

Тож під штрафи за нереєстрацію підпадають абсолютно всі ПН — просто база для застосування штрафу різна. Ці

звичайні штрафи за порушення строків реєстрації, передбачені п. 1201.1 ПКУ, застосовуються щодо ПН з датою складання не пізніше 15.01.2023 включно

Тобто лише до тих ПН, граничний строк реєстрації яких у ЄРПН припадає на період до дати набрання чинності Законом № 2876* (див. БЗ 101.27). Нагадаємо — Законом № 2876 продовжено граничні строки реєстрації ПН/РК та зменшено штрафи за їх несвоєчасну реєстрацію (про це див. далі).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі