Теми статей
Обрати теми

Як розблокувати зупинені ПН/РК

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Липень, 2023/№ 53
Друк
Які підтвердні документи слід подати, аби відновити реєстрацію зупинених податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК)? Хто повинен розблоковувати зменшуючий РК? А якщо зупинена реєстрація помилкової ПН чи РК до помилково зареєстрованої ПН? У який строк треба подати пояснення та копії документів на розблокування? Чого чекати, якщо ПН/РК кинути і розблокуванням зовсім не займатися? Відповідаємо…

Пакет розблокувальних документів

Для того, щоб розблокувати зупинені ПН/РК, слід подати податківцям (1) письмові пояснення та (2) копії підтвердних документів (п.п. 3 п. 11 Порядку № 1165* і п. 4 Порядку № 520**).

* Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі ПН, затверджений постановою Кабміну від 11.12.2019 № 1165.

** Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі ПН, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520.

Розблокувальний пакет повинен містити всі документи, на які є посилання в договорі (включаючи специфікації та додаткові угоди) і які підтверджують реальність здійснення операції, зазначеної в заблокованій ПН/РК. Причому для розблокування ПН/РК важливо зробити акцент на конкретній операції і пояснити її прозорість. Однак

універсального вичерпного переліку необхідних пояснювальних документів взагалі не існує. Кожен випадок має підтверджуватися своїми документами

Іноді просто не може бути документів з об’єктивних причин (оскільки ще не відбулася якась подія, наприклад заблокована ПН складена на дату відвантаження товару і на момент подання розблокувальних документів оплата за нього ще не надійшла).

Проте наразі щодо заблокованих ПН/РК податківці можуть запросити у платника додаткові пояснення та/або копії документів, направивши повідомлення (код J/F1407801) із зазначенням, яких саме пояснень або копій документів їм не вистачило (п. 9 Порядку № 520). Тому цілком можливо, що після подання додаткових документів та пояснень розблокувати ПН/РК вийде з другої спроби (детальніше див. «Подання додаткових документів та пояснень для розблокування ПН на запит податківців» // «Податки & бухоблік», 2023, № 44).

Вимоги до пояснення (код J/F1312603)

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі