Платник ПДВ: хто може ним бути, а хто зобов’язаний Цей номер «Податки & бухоблік» присвячений темі реєстрації та анулювання реєстрації платника ПДВ. Насправді, запитань і нюансів у цій темі чимало. Зараз із ними будемо розбиратися. А почнемо з питання — хто та за яких умов може або зобов’язаний бути платником ПДВ.
Поріг обов’язкової ПДВ-реєстрації — 1 млн грн Якщо обсяг постачань за останні 12 місяців перевищить 1 млн грн, то в суб’єкта з’являється обов’язок зареєструватися платником ПДВ. Як порахувати реєстраційний мільйон (критерій обов’язкової ПДВ-реєстрації) — розберемо детальніше.
Процедура ПДВ-реєстрації ПДВ-реєстрація може бути обов’язковою і добровільною. Розглянемо процедуру реєстрації платником ПДВ у кожному випадку.
Відкликати заяву про ПДВ-реєстрацію — місія нездійсненна… Фізична особа — підприємець (ФОП) замість заяви про застосування спрощеної системи оподаткування подала реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ. Що тепер робити? Чи можна відкликати ПДВ-заяву? Якщо — ні, коли тоді можна позбутися ПДВ-тягаря?
Підстави і процедура анулювання ПДВ-реєстрації Реєстрація платника ПДВ може бути анульована як добровільно, так і примусово за рішенням контролерів. Усе залежить від причин та умов такої ПДВ-розреєстрації. Поговоримо докладно про підстави ПДВ-анулювання та їх особливості.
Анулювання ПДВ-реєстрації: здійснюємо умовний продаж за п. 184.7 ПКУ Найважливіший момент при ПДВ-розреєстрації — визнання умовного постачання за невикористаними на дату анулювання ПДВ-реєстрації залишками активів, за якими формувався податковий кредит. Як здійснити такий умовний продаж, зараз і розберемося.
Перехідні операції при зміні ПДВ-статусу ПДВ-реєстрація та позбавлення платника ПДВ-статусу завжди відбуваються на конкретну дату. І зазвичай ці події супроводжуються перехідними господарськими операціями. Тож наразі поговоримо про те, як оподатковувати ПДВ перехідні (незавершені) операції, водорозділом для яких стала реєстрація особи ПДВ-платником і, навпаки, коли платник втратив свій ПДВ-статус.