Експорт товарів: ПДВ-облік Експортні операції заслуговують на особливу увагу. Адже тут є безліч нюансів. Тому експорту товарів присвячений увесь тематичний номер. Ми поговоримо про строки ЗЕД-розрахунків, відображення експортних постачань у бухобліку і в обліку єдиноподатників, виникнення експортних прибуткових різниць. А також розглянемо тонкощі окремих операцій — повернення нерезидентом неякісного товару, експорту без вивезення, експорту сільгосппродукції. А розпочнемо з експортного ПДВ.
Правила складання експортної податкової накладної Якщо підприємство вивозить за межі території України товари, то таке вивезення потрапляє під оподаткування ПДВ і експортер має скласти та зареєструвати у ЄРПН експортну податкову накладну. Що це за накладні, як її складати і на що слід звернути увагу при складанні, обговоримо далі.
Бухоблік експорту товарів: дата доходу і гривневий еквівалент Експорт товарів — це операція з продажу. Тому коли вона здійснюється, постає питання: як відобразити експортний дохід у бухгалтерському обліку? А точніше — у який саме момент визнавати дохід від реалізації товарів іноземному покупцеві? Також вкрай важливо розуміти: за яким курсом перераховувати інвалютний дохід у валюту звітності (визначати гривневий еквівалент) і коли виникають курсові різниці? Розставимо головні акценти прямо зараз.
Експортна різниця з податку на прибуток: рахуємо 30 % В окремих випадках при експорті товарів платникам податку на прибуток треба коригувати фінрезультат на експортну різницю. Коли доведеться відображати таку різницю і за яких умов її можна уникнути, розберемо в статті.
Повернення нерезидентом неякісного раніше експортованого товару Підприємство вивезло за кордон товар у митному режимі експорту. Але згодом покупець-нерезидент виявив, що товар неналежної якості (бракований), і повернув його. Які ПДВ-наслідки такого повернення? Що в бухгалтерському і прибутковому обліку підприємства? Розберемося з цією проблемою докладно.
Продаж товару нерезиденту на території України Бувають випадки, коли нерезидент не просто придбаває товар у резидента України, а й сам займається його вивезенням за кордон. Тобто не продавець, а покупець здійснює митні процедури щодо вивезення товару за межі України. Якщо таке стається, то у продавця виникає запитання: як відобразити таку операцію у бухгалтерському та податковому обліку? Про це ми і поговоримо далі.
Оподаткування експорту товарів єдиноподатниками Малий бізнес намагається йти в ногу з часом і дедалі більше вливається в операції, пов’язані із ЗЕД. У цій статті розглянемо особливості оподаткування експорту товарів єдиноподатниками, як фізособами, так і юрособами. А розпочнемо з того, які взагалі існують обмеження для експорту товарів спрощенцями.
Розрахунки за експортні постачання товарів У цьому матеріалі ми розглянемо різні питання щодо розрахунків за експортні постачання товарів, робіт та послуг. Зокрема, питання граничних строків і обов’язковості повернення експортної виручки, «піднаглядної» суми, рахунків, на які може надходити експортна виручка, питання недоплат, заліків та інші.
Тонкощі експорту сільгосппродукції Значна частина виробленої в Україні сільськогосподарської продукції експортується за кордон. На що слід звернути увагу аграріям, які здійснюватимуть експорт своєї продукції, обговоримо далі у цій статті.
Строки позовної давності у ЗЕД: як зараз рахувати? Поговоримо про те, як порахувати строки позовної давності у ЗЕД. Розберемося, чи діє зупинення цих строків у зв’язку з воєнним станом та чи вплинув на них карантин. Тема важлива, бо строки позовної давності — це не тільки про те, у який строк можна звернутися до суду. Не забуваймо, що цей самий строк застосовується, зокрема, у випадку списання заборгованостей. Тож приступаємо.