№64

Податки & бухоблік, серпень, 2024/№ 64 Інші номери журналу ›
  • Податок на нерухомість фізосіб: чи завжди сума від податківців правильна? Станом на 01.07.2024 сформовано понад 3,2 млн податкових повідомлень-рішень (ППР) з податку на нерухоме майно на суму 6,6 млрд грн*. Це та сума, яку податківці очікують отримати саме з фізичних осіб — власників нерухомості, оскільки юрособи самостійно декларують і сплачують цей податок. Та чи завжди в надісланих ППР стоїть правильна цифра? Для тих, хто не бере нічого на віру, пропонуємо нашу статтю.
  • Місія: розбронювати заброньованого Працівника забронювали за списками чи за допомогою порталу Дія. Проте згодом виникла потреба його розбронювати. Як це зробити? Чи можна розбронювати одного працівника, щоб забронювати іншого, бо, як з’ясувалося, в останнього більш дефіцитна спеціальність? Що робити з бронюванням працівника, якщо його переводять на іншу посаду? Вам також цікаво знати відповіді на ці запитання? Тоді приєднуйтеся до розмови.
  • Помилкові оплати та єдиний податок: як визначати дохід У статті розглянемо ситуації, пов’язані з помилковими оплатами у платників єдиного податку (ЄП), — або коли платнику ЄП помилково зарахували на його рахунок кошти, або коли сам платник ЄП помилково комусь перерахував оплату, а потім йому повертають ці кошти. Чи буде ЄП-дохід у цих випадках? Іноді трапляються й ситуації, коли банк помилково списує комісію з платника ЄП, а потім її повертає. Чи потрібно визнавати ЄП-дохід на суму поверненої банківської комісії? Розбираємося.
  • «Подвійні» основні засоби використовували в оподатковуваній діяльності: що з розподільчими податковими зобов’язаннями? При придбанні основних засобів (ОЗ) подвійного призначення (призначених для одночасного використання в оподатковуваній і неоподатковуваній діяльності) треба нарахувати розподільчі податкові зобов’язання (ПЗ) за ст. 199 ПКУ — щоб частково компенсувати суму вхідного ПДВ (детальніше про це див. «Податки & бухоблік», 2024, № 1-2). Але що якщо «подвійні» основні засоби потім були використані виключно в оподатковуваній діяльності? Чи можна за ними відкоригувати (зменшити) розподільчі ПЗ? Розглянемо ситуації.
  • Компенсація відпустки при звільненні: чи варто економити на ЄСВ? Ситуація. Бухгалтер підприємства завжди нараховував і виплачував відпускну компенсацію при звільненні в останній день роботи працівника. Відповідно цього ж дня сплачувалися податки та ЄСВ. Однак дізнавшися про те, що в разі нарахування компенсації в місяці, наступному після звільнення, можна уникнути сплати ЄСВ, він задався питанням: «А чи не зробити це постійною практикою заради економії?». Якщо вам також цікаво, чи можлива подібна економія, читайте нашу статтю.
  • Чи може ФОП торгувати домашнім вином? ФОП може торгувати вроздріб столовими винами без ліцензії (за відсутності продажу інших алкогольних напоїв). І часто питають, чи може це бути домашнє, тобто саморобне, вино? Зараз усе з’ясуємо.
  • ПДВ за нульовою ставкою для транспорту ЗСУ: що змінилося з 01.08.2024? Постанова Кабміну від 18.07.2024 № 831
  • Звітування за сільгоспрік із податку на прибуток у 2024 році Серед агротоваровиробників чимало платників податку на прибуток. Причому на відміну від всіх інших платників вони можуть звітувати за специфічний звітний період. Тобто не за календарні квартал і рік, а за зміщений сільгоспрік. Цей спецперіод закінчується 30 червнем кожного року, тому саме зараз триває пора звітування. Хто може звітувати за цей специфічний період і як у такому разі заповнити декларацію з податку на прибуток, і поговоримо далі.
  • Новий «нікотино-оральний» підакцизний товар (акцизні марки й інші проблеми) З 1 вересня 2024 року почнеться оподаткування акцизом (у тому числі й роздрібним!) «інших нікотиновмісних продуктів для орального застосування» платниками, які є виробниками та/або імпортерами таких продуктів. Однак нововведення зачепить не тільки цих платників. Зокрема, фіскали наполягають на забороні з 1 вересня продажу таких продуктів, не маркованих акцизними марками. Тож розглянемо різні проблеми, пов’язані з цим новим підакцизним товаром.
  • Перехідні витрати у ФОП на загальній системі: що задумали податківці За матеріалами БЗ 104.05
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі