Підсумкова податкова накладна: важливі акценти У деяких випадках платникам ПДВ дозволено складати податкові накладні (ПН) не за кожною операцією, а в цілому — за підсумками дня. Тобто оформляти так звані підсумкові ПН (за щоденними підсумками операцій). Нагадаємо, коли це можливо, і поговоримо про такі ПН детальніше.
Дахова сонячна електростанція: як обліковувати? Підприємство придбало та встановило дахову сонячну електростанцію, яка буде виробляти електроенергію для власних потреб. Як її обліковувати? До якої групи основних засобів її віднести? Станція збирається з різних компонентів: інвертор (строк служби 10 — 15 років), сонячні панелі (строк служби 20 років) тощо.
Вартість мобільного зв’язку — (не) дохід працівника Без мобільного зв’язку неможливо уявити життя у сучасному суспільстві. Він застосовується як у побуті, так й у бізнесі. Причому часто ділові та особисті розмови ведуться з одного телефонного номера. І такий номер може належати як роботодавцю, так і працівнику. Як ці чи інші нюанси впливають на оподаткування доходів працівника? Про це наша подальша розмова.
Новітні роз’яснення податківців на алко-тютюново-пальні теми З 27 липня цього року набрав чинності новий алко-тютюново-пальний Закон № 3817*, покликаний замінити старий аналогічний Закон № 481**. Однак деякі норми останнього, зокрема присвячені питанням ліцензування, ще діятимуть до 01.01.2025 (у частині, що не суперечить Закону № 3817). Тож останнім часом посипались роз’яснення ДПСУ з питань, пов’язаних із цими новинами. І ми сьогодні зробимо бліцогляд низки цих роз’яснень.
Праця домашніх працівників Сьогодні пропонуємо поговорити про працю домашніх працівників. Привід є. 24.08.2024 набуває чинності Закон України № 3680*. Його мета — врегулювати питання зайнятості та офіційного працевлаштування домашніх працівників, забезпечення їх соціального захисту та зниження рівня незадекларованої праці.
Сільгоспнерухомість: оренда частин, надання послуг, призупинка діяльності За загальним правилом аграрії не сплачують податок на нерухомість за сільгоспбудівлі, які використовуються у їх діяльності. Водночас бувають випадки, коли такі будівлі починають використовуватися не у сільгоспдіяльності: або здаються частково в оренду, або через війну взагалі їх не вдається використовувати. Тому виникає запитання: чи слід у цих випадках платити податок на нерухомість? Відповідь на ці запитання вирішили надати податківці на офіційному сайті ДПСУ*. Про те, як у них це вийшло, і поговоримо далі.
Зберігання пального перевізниками та оптовими продавцями з ліцензіями «без місця» У перевізників / оптових продавців пального непоодинокі випадки, коли пальне в якихось місцях вимушено «перестоює» в пересувних акцизних складах. Фіскали полюбляють прирівнювати такі «перестої» до зберігання пального і вимагають наявності у перевізника / продавця ліцензій на місця «паркувань». Останнім часом з’явились ІПК фіскалів з дещо розлогими відповідями щодо таких ситуацій. А в одній із них є й цікава відповідь для тих, хто торгує пальним оптом за ліцензією «без місця торгівлі». Тож давайте проаналізуємо пару таких роз’яснень, щоб зробити власні висновки і зрозуміти, чи/коли потрібні ліцензії...