Донарахування перевіркою ПДВ Після податкових перевірок з’являється питання: як правильно врахувати їх результати? Про це ми поговоримо в тематичному номері. Чи показувати результати перевірок у податковій звітності? Як їх враховувати в бухгалтерському обліку? Ці питання розберемо для ключових податків: податку на прибуток, єдиного податку, ПДФО, військового збору, ЄСВ, майнових податків. А також поговоримо про відображення в обліку штрафів і пені та з’ясуємо, коли їх можна уникнути. А розпочнемо з перевірок ПДВ — коли перевіркою виявлено заниження податку.
Перевірки від’ємного значення та бюджетного відшкодування Тепер поговоримо про перевірки від’ємного значення (ВЗ) і бюджетного відшкодування (БВ) з ПДВ. Що якщо перевіркою виявлено помилки в них? Чи враховувати результати перевірки в декларації? Коли і в якому рядку їх треба відображати? Розбираємося.
Перевірки єдинників та їх наслідки Попри вдавану простоту спрощеної системи оподаткування, для платників єдиного податку (ЄП) діє чимало обмежень. І тут їм слід бути дуже пильними. Бо якщо порушення цих обмежень виявлять податківці у процесі перевірки, наслідки будуть доволі неприємні. Про це ми зараз і поговоримо.
Якщо перевіркою донараховано єдиний податок Підприємство — платник єдиного податку (ЄП) третьої групи пройшло документальну податкову перевірку. Перевіряли два минулих роки та І квартал поточного. Донарахували ЄП і штраф за заниження податку. Чи потрібно уточнювати перевірені періоди, в яких контролери виявили помилки? Чи треба результати перевірки враховувати в поточній звітності до кінця року?
Результати перевірки податку на прибуток в обліку Наразі зосередимося на результатах перевірок податку на прибуток. В якому періоді відображати податкові повідомлення-рішення (ППР)? Коли та куди платити заниження, штраф і пеню? Чи уточнювати після перевірки перевірені періоди? В яких випадках результати перевірки слід ураховувати при заповненні поточної декларації? Що робити, якщо контролери зменшили перехідні збитки? Відповіді на ці та інші запитання перед вами.
Відображаємо в обліку штрафи та пені за перевірками За виявлені під час перевірок порушення податкового, трудового, валютного та іншого законодавства платникові зазвичай доводиться розплачуватися штрафними (фінансовими) санкціями і пенею. Коли та як відображати їх в обліку? Чи є якісь поблажки під час воєнного стану? Давайте все з’ясуємо.
Донарахування податку при перевірці — коли без штрафів? Якщо перевіркою виявлено заниження податку (недоплата), платникові надійде ППР, яким буде донарахована сума податкових зобов’язань разом з фінансовими санкціями (штрафами, пенею). Проте у зв’язку з воєнним станом (ВС) діє пом’якшувальне правило, яке дає змогу санкцій уникнути. Адже якщо сплатити донарахований податок з ППР у 30-денний строк — платник звільняється від штрафів та пені! Поговоримо про нього детальніше.
Відображаємо результати перевірки майнових податків Принципи декларування майнових податків (плати за землю, податку на нерухомість, транспортного податку) багато в чому схожі. Дещо осібно стоїть плата за землю, яку, за вибором платника, можна декларувати або раз на рік, або щомісячно. Візьмемо саме її для прикладу, аби розповісти, як відображають результати перевірки майнових податків у звітності платника.
Якщо податківці донарахували ПДФО, ВЗ та/або ЄСВ При перевірці суб’єкта господарювання контролери виявили заниження зобов’язань з ПДФО, ВЗ та/або недоїмку з ЄСВ. Як у такій ситуації діяти такому платнику податків? В які строки слід сплатити донараховані суми? Як їх відобразити в бухобліку? Відповіді на ці запитання ви знайдете нижче в статті.
За думкою податківців, донарахований перевіркою податок не враховується при обрахунку МПЗ Підприємство — платник сільгоспЄП орендує земділянку у сільради. При розрахунку орендної плати за 2022 рік підприємство припустилося помилки, яка призвела до заниження розміру плати за землю. Помилку виявили податківці у 2024 році при здійсненні перевірки та донарахували податок і штраф. Чи має право платник сільгоспЄП врахувати у зменшення МПЗ суму податку і штрафу, сплачену за результатами податкової перевірки?