№77

Податки & бухоблік, вересень, 2024/№ 77 Інші номери журналу ›
  • Шкідливі поради орендодавцю на єдиному податку, або Як не треба робити… У своїй діяльності ФОПи мають дотримуватися певних законодавчих обмежень, а інколи «дивакуватих» вимог тих же податківців. Наше завдання сьогодні — розібрати певні ситуації, де часто плутаються ФОП, щоб вони не ускладнювали собі життя на рівному місці і не наражали себе на штрафні ризики. Розпочнемо зі здавання в оренду нерухомості ФОП на єдиному податку (ЄП). З одного боку, на ЄП це робити вигідніше, ніж на загальній системі або як звичайна фізособа. З іншого — дещо псує настрій спрощенців дозволений орендний ліміт площі та інші заборони спрощенки. Щоб обійти їх, існує чимало порад, які ФОП передають один одному з вуст в уста. На жаль, на практиці мало які з них дійсно працюють. Сьогодні розвінчаємо найпопулярніші міфи для того, щоб ФОП не вскочив у халепу.
  • ФОП-єдинник — орендодавець: коли не працюють обмеження «за площею»? ФОП — платники ЄП можуть здавати в оренду нежитлову нерухомість (наприклад, склад) тільки у визначеному ПКУ розмірі. Усі єдинники-підприємці про ці обмеження знають, але продовжують цікавитися: чи можна якось їх розширити. Про те, як це зробити в рамках закону, ми поговоримо далі.
  • Як закинути власні гроші на ФОП-рахунок спрощенця? Податківці споконвіку вважали доходом ФОП-єдиноподатника його власні заощадження, які він вносив на підприємницький рахунок. А як справи з цим зараз? Щось змінилося? Як же бути, якщо всі дедлайни по оплаті «горять», а кошти на рахунку, як на зло, закінчилися? Лайфхаки, які працюють, уже готові для вас.
  • Використання ФОП коштів з ФОП-рахунку / рахунку для особистих потреб Поговоримо зараз про нюанси витрачання коштів з ФОП-рахунку на особисті потреби та, навпаки, — коштів з рахунку для особистих потреб на бізнес-потреби. Про що слід знати ФОП.
  • Як єдиннику не порушити граничний обсяг доходу Для того щоб бути платником ЄП групи 1 — 3, слід утримати річний розмір доходу у певних межах. Для більшості це не проблема. Водночас є такі спрощенці, які балансують на межі. Для роботи на спрощеній системі і в наступному (2025) році вони мають зробити усе належне, щоб утримати свій дохід у визначених межах. Про те, як це зробити, поговоримо далі.
  • ФОП на загальній системі: як не загубити витрати Поговоримо зараз про перехідні витрати ФОП на загальній системі. Про витрати, які пов’язані з доходом минулого року. Традиційно тут є деяка невизначеність. Тож можна попастися на вудку податківців, мовляв, такі витрати після закінчення року згорають. Та чи дійсно це так?
  • Виконання роботи з матеріалу замовника — як спосіб скоротити ЄП-дохід Якщо ФОП на єдиному податку (ЄП) займається матеріаломісткими роботами / послугами (наприклад, виробництво меблів / ремонт авто / ремонт квартири тощо), то цікавим є питання, як зробити так, щоб в ЄП-дохід зараховувалася лише вартість власне виконаної ФОП роботи, а вартість матеріалів відповідно не збільшувала ЄП-дохід. Бо фактично ФОП лише перевиставляє відповідні витрати замовникам. Але з цієї суми доводиться сплачувати ЄП (якщо це група 3), бо витрати не зменшують дохід ФОП на ЄП. Про це зараз і поговоримо.
  • ФОП групи 1 ЄП терміново потребує помічника! Нерідко буває, що фізособі-підприємцю (ФОП), який працює у групі 1 ЄП (СТО, салон краси, ательє, торгівля на ринку тощо) вкрай потрібен помічник. А оскільки ФОП цієї групи заборонено мати найманих працівників, то давайте подивимось, як вони на практиці вирішують це питання. Та які можуть бути наслідки у таких різних рішень.
  • Проблеми ФОП: дохід, якого не було Буває, підприємцю (ФОП) вкрай потрібно показати у звітності відповідний рівень доходів (для цілей отримання кредиту, підтвердження легального походження коштів тощо). Але оскільки у низці таких випадків реальних отримань доходу, зокрема на підприємницький рахунок у банку, не відбувається, то з причини штучного «надування» доходу можуть виникати різні проблеми. Про такі проблеми та способи їх уникнення / усунення сьогодні й поговоримо.
  • Не нехтуйте документами на придбання, навіть якщо ви на спрощенці Не секрет, що спрощена система побудована таким чином, що витрати на придбання товарів / послуг узагалі ні до чого. Принаймні для ФОП. Але в деяких випадках така безтурботність може вийти боком. Давайте розберемося, як не потрапити в халепу.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі