Виправляємо помилки у звітності з ЄСВ Роботодавець допустив помилку у звітності з ЄСВ. Як її виправити? Відповідь на це запитання залежить від: (1) того, коли виявили та виправляємо помилку та (2) виду такої помилки. Детально та на прикладах механізм виправлення таких помилок розглянемо в цій статті.
ФОП закрився, а борги залишились: наслідки Контрагент-ФОП зареєстрував припинення підприємницької діяльності (внесено відповідний запис в ЄДР). Що робити підприємству з дебіторською або кредиторською заборгованістю такого ФОП? Чи є підстави її списати як безнадійну? Розберемося з цими питаннями.
Звільнили й одразу знову прийняли: коли можна надати відпустку Працівника було звільнено з основного місця роботи, а потім знову прийнято на те ж підприємство за сумісництвом у січні 2025 року. Чи можна йому надати щорічну відпустку у березні? Чи потрібно, щоб він відпрацював 6 місяців? Розбираємося.
Як іноземцю отримати податковий номер? Підприємство планує виплатити оподатковуваний дохід іноземцю. Чи треба буде відобразити у додатку 4ДФ Об’єднаної звітності таку виплату? Якщо треба, то як саме? Адже іноземець не має податкового номера (реєстраційного номера облікової картки платника податків). Відповідаємо.
Перевезення алкоголю, пального, хліба: чи можна використовувати загальну ТТН? Загальну форму ТТН перезатвердили два місяці тому*. Однак запитання продовжують надходити. Причому здебільшого від тих, хто має справу з особливими вантажами (алкогольні напої, пальне тощо). Яку ТТН слід використовувати зараз для їх перевезення — звичайну чи спеціалізовану? Якщо застосовувати відповідну спецформу, чи потрібно вносити до неї зміни і які саме? Чи треба затверджувати їх наказом по підприємству? Відповіді на ці запитання щодо всіх існуючих спецформТТН читайте далі.