Банківські рахунки і сейфи фізосіб: що буде знати держава Зараз на слуху у всіх, що урядом ініціюється створення Реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб. Що це за Реєстр? Чи означає це те, що податкова може отримати доступ до інформації про кошти на рахунках? Пропонуємо розібратися і розвіяти деякі міфи з приводу цього питання.
ФОП надає лише послуги: що з обліком товарних запасів? Якщо ви вважаєте, що надаючи тільки послуги, ФОП автоматично залишається осторонь обліку товарних запасів, то скоріше зазирніть у цю статтю. Бо податківці так не думають. Хто ж правий? Давайте розбиратися разом.
Засоби оплати: як заповнити новий реквізит чека РРО/ПРРО Доцільність відображення у фіскальному чеку цього нового реквізиту ставиться під сумнів як користувачами РРО/ПРРО, так і їх розробниками. І лише Мінфін з ДПСУ впевнені у своїй правоті. Ну що ж, раз треба, то треба. Все одно батогом обуха не перебити. Тож давайте разом подивимось, чого ж від нас хочуть контролери і як нам їх задовольнити.
ФОП на зарплаті хоче повернути даремно сплачений ЄСВ: алгоритм дій До нас звернувся ФОП на ЄП групи 3, який сплачував ЄСВ за себе у 2023 році, як він думав, для стажу (попри воєнну можливість несплати). Водночас протягом усього 2023 року він працював за трудовим договором за основним місцем роботи, і роботодавець щомісяця сплачував за нього ЄСВ більше мінімального. Зараз ФОП надумав повернути даремно сплачений ЄСВ. Показуємо, як це зробити.
Ліцензування алкоголю / тютюнових / пального: нові роз’яснення ДПС У цьому матеріалі, дорогі читачі, пропонуємо вашій увазі наш аналіз низки чергових нових роз’яснень з питань ліцензування та застосування норм одіозного Закону № 3817. Гадаємо, ця інформація та наші думки будуть для вас корисні.
Якщо комісіонер залишає собі різницю з продажу Комітент доручив комісіонеру продати товар в Україні за ціною не дешевше 42000 грн (що за домовленістю еквівалентно $1000 за курсом НБУ 42,00 грн/$ на дату укладення договору). Проте комісіонер з огляду на інфляційні ризики реалізував покупцеві товар на більш вигідних умовах — за ціною 45000 грн (тобто спеціально заклавши в продажну ціну курс 45,00 грн/$). Чи може комісіонер залишити собі різницю, що виникла через різні курси (3000 грн)? Як її облікувати?