Рік 2016: починаємо з нових соціально-економічних і податкових показників Усі пам’ятають, як закінчувався 2014-й і розпочинався 2015 рік — трохи більше року тому буквально під «ялиночку» депутати прийняли головний кошторис країни і низку бюджетоутворюючих законів. Тому з початку 2015 року всі почали вивчати новинки бюджетного, податкового і трудового законодавства. Можна стверджувати, що минулий рік був досить складним для бухгалтерів. На жаль, у прийдешньому 2016 році розслабитися також не вийде. Уряд вирішив зберегти більшість минулорічних непопулярних рішень, крім цього, додадуться нові бюджетні «сюрпризи», відбудеться реформування податкових ставок. Чим керуватися у своїй роботі бухгалтеру — читайте в сьогоднішній консультації.
У розрахунковому періоді середній заробіток за вимушений прогул: оплачуємо лікарняний Працівник установи був незаконно звільнений 08.06.2015 р. (останній робочий день). Суд своїм рішенням від 21.12.2015 р. поновив його на роботі, а також приписав установі за весь час вимушеного прогулу (з 09.06.2015 р. по 21.12.2015 р.) виплатити працівнику середній заробіток. Працівник хворів з 14.12.2015 р. по 25.12.2015 р., що підтверджує наданий листок непрацездатності. Страховий стаж працівника більше 8 років. Як розрахувати середню зарплату та оплатити дні хвороби такого працівника?
Культорганізатор у коледжі: вивчаємо працеоплатні аспекти Типовими штатними нормативами для вишів I — II рівнів акредитації (наказ МОН від 23.01.2014 р. № 60) передбачено посаду культорганізатора. Чим взагалі має займатися такий працівник у вищому навчальному закладі (коледжі), чи має він здійснювати викладацьку діяльність? Чи повинна особа, що обіймає посаду культорганізатора, знаходитись у навчальному закладі весь робочий день, як здійснювати його табелювання? Які умови оплати праці такого працівника, яка тривалість його відпустки?
Оформлюємо працівника на посаді доцента: що з тарифним розрядом У вищому навчальному закладі звільнилася посада доцента за 17-м тарифним розрядом (особа, яка перебувала на цій посаді, не мала вченого звання доцента). Чи маємо ми право прийняти на цю посаду за внутрішнім сумісництвом особу, що має вчене звання доцента (вчене звання відповідає профілю діяльності) та встановити їй на цій посаді (маємо на увазі доцента за 17-м тарифним розрядом) доплату за вчене звання доцента? Таких випадків декілька, тому вносити зміни до штатного розпису не маємо можливості, бо це призведе до збільшення фонду оплати праці.
Дати атестації з різних лікарських спеціальностей ідуть одна за одною: як бути Строк дії сертифіката головного лікаря за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я» спливає у березні 2016 року. При цьому на період січень — лютий 2016 року припадають дати атестації за іншими наявними у нього спеціальностями — «Педіатрія» та «Дитяча імунологія». Чи можна у такому разі перенести дату атестації за «управлінською» спеціальністю? Якщо працівник не атестується за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я» у визначений строк, то чи допустимо йому й надалі підвищувати посадовий оклад за наявність такої категорії, спираючись на те, що він має чинні кваліфікаційні категорії з інших двох спеціальностей?
Тарифний розряд головного лікаря ЦПМСД: яку групу оплати праці обрати Ми — Центр первинної медико-санітарної допомоги, у підпорядкуванні якого знаходиться 12 амбулаторій. Чисельність прикріпленого населення становить 30 — 50 тис. чол. Яку групу оплати праці обрати при установленні тарифного розряду головному лікарю нашого Центру?