Перезавантаження влади: що зміниться в оплаті праці держслужбовців Закон про перезавантаження влади* викликав чимале хвилювання серед бухгалтерів держорганів. Адже його норми дуже витіюваті, та ще й набирають чинності в різний час. Пропонуємо до вашої уваги експрес-аналіз: що ж нового в оплаті праці держслужбовців діє вже зараз, а до чого нам потрібно готуватися з нового року.
Скорочення працівників місцевих держадміністрацій Ще влітку цього року Кабмін прийняв постанову від 19.06.2019 р. № 746, якою була встановлена нова гранична чисельність працівників місцевих державних адміністрацій (були внесені зміни у додаток до постанови Кабміну від 25.03.2014 р. № 91).
Виплачуйте відпускні за 3 календарних дні до початку відпустки Стаття 115 КЗпП свідчить: заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Аналогічна норма міститься й у ст. 21 Закону про відпустки.
Чи бути режиму роботи «день через день»? Лист Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1436/0/206-19, що коментується, є відповіддю на наше запитання: чи поширюються вимоги ст. 70 КЗпП на випадки роботи за режимом підсумованого робочого часу?
Мінімальний ЄСВ-внесок: сумісництво & суміщення Правило про сплату мінімального ЄСВ-внеску свідчить: якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмір МЗП, установленої законом на місяць, за який отриманий дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП та ставки ЄСВ (ч. 2 п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ). Ось лишень на практиці застосовуючи це правило, треба врахувати безліч нюансів. У цій статті ми розглянемо на конкретних прикладах, як воно діє для сумісників.
Мінімальний ЄСВ-внесок, якщо працівник був без роботи З попередньої статті ви вже дізналися, що правило про сплату мінімального ЄСВ-внеску поширюється не на всі випадки нарахування зарплати (доходу) працівникам. Приймаючи рішення про нарахування мінімального ЄСВ-внеску, слід врахувати ще один момент — відпрацював працівник повний місяць або тільки його частину. Усі подробиці — нижче.
Виплати після звільнення: нюанси оподаткування та відображення у звітності Якщо трудовий договір із вашим працівником розірваний, не думайте, що ви з ним попрощалися назавжди. Можливо, вам доведеться зустрітися з ним ще раз — щоб виплатити суми, що належать йому. Але нарахувати ті чи інші виплати колишньому працівникові тільки половина справи. Бухгалтерові також треба (1) провести оподаткування таких сум і (2) відобразити їх у звітності. Які нюанси слід урахувати при цьому, дізнаєтеся у сьогоднішній статті.
Переведення годинників на зимовий час На підприємстві є служба охорони, працівники якої виходять на роботу за графіком змінності. Режим роботи — «доба/три» (24 години працюють, 72 години відпочивають). Облік робочого часу — підсумований (обліковий період — квартал). У зв’язку з переходом на зимовий час із 26 на 27 жовтня (початок роботи 26 жовтня о 8:00, завершення — 27 жовтня о 8:00) виникає запитання: чи потрібно зазначати таку додаткову годину роботи в табелі обліку робочого часу і чи треба її оплачувати?
«Перехідний» лікарняний: як відобразити у звітності додаткову базу з ЄСВ Працівниця підприємства (без інвалідності, основне місце роботи) захворіла, листок непрацездатності на кінець звітного місяця ще не закритий. Чи треба у звітному місяці проводити донарахування ЄСВ до мінзарплати та як заповнити таблицю 6 Звіту з ЄСВ?
Внутрішній сумісник: як показати у звітності Працівниця підприємства (основне місце роботи) прийнята на цьому ж підприємстві на роботу за сумісництвом (внутрішній сумісник). Чи треба у формі № ДФ заповнювати щодо неї інформацію про дату прийняття на роботу в графі 6? Як заповнити Звіт з ЄСВ, якщо працівниця разом зі своєю основною роботою виконує роботу за сумісництвом?
Компенсація зарплати: виплата боргів у жовтні 2019 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати та виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів та внесків) і тільки в тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.