Норма робочого часу для червня 2024 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у червні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
Порядок ведення військового обліку: «поліпшення» для роботодавців 18.05.2024 разом із Законом № 3633* (вдосконалює порядок оновлення даних громадян, які перебувають на військовому обліку) набрала чинності постанова № 563**. Цим документом Кабмін підкоригував порядок ведення військового обліку. На які зміни звернути увагу роботодавцям, розкажемо в цій статті.
Тимчасове переведення на іншу роботу: як оформити та оплатити Перевести працівника на іншу роботу можна не лише на постійній основі, а й тимчасово. В яких випадках це можливо та за яких умов? Як документально оформити таке переведення та яких оплатних гарантій потрібно дотриматися? Про все це розкажемо в цій статті.
Переведення на роботу в іншу місцевість Через бойові дії підприємство, установа, організація може прийняти рішення евакуюватися на більш безпечні території. В такому випадку деякі з працівників, що працевлаштовані у таких роботодавців, можуть вирішити також переїхати у нове місце. Як правильно оформити таке переведення і яких гарантій слід дотриматися роботодавцю, розкажемо в цій статті.
Переведення на іншу роботу вагітних жінок і жінок із дітьми до 3 років Трудове законодавство дозволяє переводити на іншу роботу навіть такі захищені категорії працівників, як вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до 3 років. За яких умов це можливо та як оформити таке переведення — читайте в цій статті.
Переведення на інше підприємство: вивчаємо нюанси Працівника можна перевести на іншу роботу не тільки в межах одного підприємства, установи, організації, але й з одного на інше підприємство, в іншу установу, організацію. Про особливості такого переведення та його оформлення розкажемо в цій статті.
Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у червні 2024 року? Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у червні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.
Інструктор-методист ДЮСШ: стаж для надбавки за вислугу років Інструктор-методист працює у дитячо-юнацькій спортивній школі (далі — ДЮСШ) з вересня 2023 року. До цього він рівно 2 роки відпрацював на посаді вчителя фізкультури у школі. Чи зараховується цей період до стажу роботи для виплати надбавки за вислугу років?
Звільнення в останній день місяця: чи включати цей місяць до розрахунку відпускної компенсації? Ситуація. Працівник звільняється в останній день місяця — 31.05.2024. Весь травень він перебував у трудових відносинах з роботодавцем. На день звільнення йому належить компенсація за дні невикористаної відпустки. Чи включати травень 2024 року у розрахунковий період для обчислення відпускної компенсації?
Як замінити тимчасово відсутнього працівника? Є безліч причин, з яких працівники можуть тимчасово не працювати. Серед них, зокрема, хвороба, відпустка, відрядження, мобілізація (воєнна служба в ЗСУ) та відсутність з нез’ясованих причин. Працівник відсутній, а роботу виконувати потрібно. Треба шукати заміну. Сьогодні поговоримо про варіанти заміни тимчасово відсутнього працівника.
Щорічна відпустка педагогів: тривалість та особливості надання Наближається пора щорічних літніх відпусток педагогічних та науково-педагогічних працівників. Для педагогів щорічні основні відпустки надаються більшої тривалості, ніж іншим працівникам. Про особливості надання таких відпусток розкажемо в нашій статті.
Бухгалтер з дипломом магістра: який тарифний розряд установити? До закладу вищої освіти (далі — ЗВО) на посаду бухгалтера приймається працівниця, яка має диплом магістра за спеціальністю «Облік і оподаткування». Стажу роботи на посаді бухгалтера вона не має. Який тарифний розряд їй слід установити?
Соцвідпустка на дітей: кому, коли, за яких умов та як надавати? Практично у кожного роботодавця є працівники, для яких законодавством передбачено надання додаткової соціальної відпустки на дітей. Розглянемо, хто саме може претендувати на таку відпустку, правила та умови її надання, а також інші цікаві питання щодо неї.
«Дитяча» відпустка: чи виникає на неї право під час «нероботи»? Чи виникає у працівниці, яка народила другу дитину, право на «дитячу» відпустку у цей рік? Чи виникає право на «дитячу» відпустку у працівниці, яка весь рік перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років? З’ясуємо ці питання у статті.
Вивчення предмета «Технології»: чи обов’язковий поділ класу на групи? Чинними нормативно-правовими актами у галузі освіти передбачений поділ класів на групи при проведенні уроків з трудового навчання у закладах загальної середньої освіти (далі — ЗСО). Чи має ділитися клас на групи при вивченні предмета «Технології» у 5 — 9 класах?
Працівника у відрядженні забрали в ТЦКСП: що робити роботодавцю Працівника (чоловіка) направлено у відрядження з 3 по 5 червня 2024 року. 4 червня 2024 року його зупинили на вулиці співробітники ТЦКСП та відвезли для уточнення даних до військкомату. Що в цій ситуації робити роботодавцю?
Відпустки працівників ОМС: щорічна основна, додаткова та інші У сьогоднішній статті поговоримо про особливості надання відпусток працівникам органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). З’ясуємо, які види відпусток та якої тривалості можуть надаватись посадовим особам, службовцям та робітникам ОМС.
Електронні трудові книжки: загальні питання Майже 3 роки триває перехід з паперових на електронні трудові книжки. І вже нібито розібрались із цим процесом. Але питання все ще виникають. Тож сьогодні відповімо на них і покажемо наочно, як і що зробити.
Електронні трудові книжки: приймаємо працівника У статті «Електронні трудові книжки: загальні питання» // «Оплата праці», 2024, № 11 ми започаткували серію статей на тему оцифрування відомостей про трудову діяльність працівників. Сьогодні ж розберемо питання, які виникають при прийнятті працівника на роботу.
Електронні трудові книжки: звільняємо працівника Це заключна стаття циклу матеріалів про роботу із електронними трудовими книжками (далі — ЕТК). Ми вже розповіли і показали, як оцифровувати інформацію про трудову діяльність при прийнятті працівника та в інших загальних моментах*. А сьогодні — черга питань про заповнення ЕТК при звільненні працівників.
Відскановані трудові книжки можна віддати працівникам! Роботодавець відсканував паперові трудові книжки (далі — ТК) своїх працівників і завантажив дані на Портал ПФУ. Інформацію успішно додано до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — РЗО). Чи можна видати працівникам такі ТК?
Щорічна відпустка тільки у вихідні дні: чи законно? Чи може працівник піти у відпустку тільки на вихідні дні? Кому це вигідно? Чи не буде проблем у роботодавця при такому її наданні? Розберемо це питання у статті.
Відпустки держслужбовцям: сталі правила і нюанси-2024 Держслужбовцям надають щорічну основну відпустку збільшеної тривалості. Також вони мають право на додаткову відпустку за держстаж. Порядок використання цих видів відпусток у 2024 році має свої особливості. Розкажемо про усе це детальніше у нашій статті.