Бюджетна бухгалтерія, березень, 2019/№ 11

 • Облік лікарських засобів та медвиробів МОЗ вирішив, що Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджені наказом МОЗ від 09.09.2014 р. № 635, потребують оновлення. Тож вирішено — зроблено. Наказом від 02.01.2019 р. № 15 МОЗ виклав ці Методрекомендації у новій редакції.
 •   Назва закладу освіти у його статуті Селищна рада затверджує статути закладів освіти у зв’язку з приєднанням громад. Як правильно вказати назву школи І – ІІІ ступенів, НВК, дошкільних навчальних закладів? Чи залишається чинним наказ МОН від 17.02.2004 р. № 120 з урахуванням дії нового Закону про освіту?
 •   Хто має затвердити кошторис відділу освіти? Хто має затверджувати кошториси відділів освіти при райдержадміністраціях?
 •   Списуємо дебіторську заборгованість: покрокова інструкція У народі кажуть: «Хочеш втратити друга — дай йому в борг». Звісно, цей крилатий вислів стосується передусім міжособистісних взаємовідносин. Але частенько він є справедливим і для відносин між контрагентами. Так, наявність заборгованості нерідко призводить до втрати довіри та напруженості у стосунках між ними. Проте одночасне виконання зустрічних зобов’язань відбувається далеко не завжди. Насправді, це швидше виняток, аніж правило. З метою уникнення непорозумінь права та взаємні обов’язки між контрагентами чітко визначені на законодавчому рівні. Крім того, їх здебільшого прописують в умовах договору. А безпосередньо факт заборгованості має документальне підтвердження. І навіть за таких умов трапляються випадки несвоєчасної сплати боргів, а деколи — взагалі їх непогашення. Ситуації бувають різні, до того ж вплив людського фактора ніхто не відміняв. Тому бухгалтер кожної установи має бути готовим до такого перебігу подій. З цієї статті ви дізнаєтеся, якими документами слід оформляти списання дебіторської заборгованості, як відобразити цю операцію на рахунках бухобліку та у формах звітності. Тут ви знайдете відповіді на запитання: коли можна списати безнадійну заборгованість із позабалансового обліку та як правильно це зробити? І це ще не все. Тож поїхали…
 •   Курси спеціалізації за фахом: чи обов’язкова умова атестації? Чи має право працівник залишатись на посаді медичної сестри (без категорії), якщо з моменту отримання диплому за цією посадою пройшло більше 5 років? Чи обов’язково він повинен пройти курси спеціалізації за фахом?
 •   Зміна № 8 до Класифікатора професій: чергові новації Багатьом працівникам кадрових служб, а також іншим користувачам Класифікатора професій буде корисно дізнатися про вихід Зміни № 8, яка набрала чинності 15.02.2019 р. На цю зміну багато хто очікував, зокрема кадровики ОМС. Розглянемо ключові зміни детальніше.
 •   Заміна посад у штатному розписі позашкільного навчального закладу Чи можна в позашкільному навчальному закладі (Центр дитячої і юнацької творчості) посаду методиста замінити посадою педагога-організатора? За рахунок якої посади можна ввести до штату посаду бухгалтера?
 •   Чи коригувати «середню» при виплаті відпускної компенсації? Головний спеціаліст державного органу (посадовий оклад — 4900 грн.) звільняється 18 березня 2019 року. Він не використав 30 календарних днів щорічної відпустки. Чи потрібно коригувати середній заробіток для розрахунку суми компенсації за невикористану відпустку, якщо з 01.01.2019 р. держслужбовцям були підвищені оклади?
 •   Визначаємо «оплатні» умови для завідувача бібліотеки ЗПТО Які кваліфікаційні вимоги висуває чинне законодавство до посади завідувача бібліотеки закладу професійно-технічної освіти? Який тарифний розряд встановити такому працівнику? На які надбавки та доплати він може розраховувати?
 •   Муніципальна няня: як отримати відшкодування? Ви вже, напевно, чули, що з 01.01.2019 р. батьки/опікуни, які оплачують послуги найманої няні з догляду за дитиною до 3 років, можуть отримати відшкодування понесених витрат з бюджету. Причому Порядок отримання такого відшкодування вже затверджений постановою КМУ від 30.01.2019 р. № 68. Давайте подивимося, що в ньому цікавого.
Перейти до номеру
 • № 12/1
 • № 12
 • № 10
 • № 9
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить