Запитували — відповідаємо: індексація, форма № 1ДФ та багато іншого

В обраному У обране
Друк
Будз Володимир, економіст-аналітик, Жиленко Катерина, економіст-аналітик, e.zhylenko @id.factor.ua
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2019/№ 38
Ми продовжуємо нашу традиційну рубрику «Запитували — відповідаємо». У ній наведено відповіді на популярні запитання з чату, розміщеного на порталі «Бухгалтер.ком.юа». Цього разу ми відповімо на запитання, які стосуються оформлення відрядження, проведення індексації, встановлення доплат і надбавок, формування та подання звіту за формою № 1ДФ, а також висвітлимо багато інших тем.

№ з/п

Запитання

Відповідь

ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

1

На період опалювального сезону установа планує залучити оператора котельні. Як краще оформити відносини із ним: трудовим чи цивільно-правовим договором?

Трудові та цивільно-правові відносини мають низку відмінностей. При цьому якщо особа систематично виконує певні роботи, то це є однією з ознак трудових відносин. Саме тому радимо укладати із оператором котельні трудовий договір.

Причому в цьому випадку доцільно обрати строковий трудовий договір, адже такий працівник буде виконувати роботу певний час.

Законодавчо це дозволено ст. 23 КЗпП: строковий трудовий договір укладається, якщо трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника, та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Звісно, ця посада повинна бути передбачена штатним розписом вашої установи

2

Працівниця установи виходить з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років. Чи зазначати в Повідомленні дату початку роботи після такої відпустки?

На період відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років за працівницею зберігається місце роботи (посада). Це передбачено ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки. Тобто трудові відносини з нею не перериваються.

Повідомлення подається виключно для інформування про укладення нового трудового договору. Отже, на працівницю, що виходить з відпустки для догляду за дитиною, його формувати не потрібно

3

Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, працює в режимі неповного робочого часу. Як заповнити на неї Табель?

Зауважимо, що Типову форму Табеля (типова форма № П-5) затверджено наказом № 489. Вона носить рекомендаційний характер і складається із показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. За потреби форма Табеля може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку робочого часу в установі, але при цьому обов’язковим є наявність первинного обліку показників щодо використання робочого часу, явок та неявок працівників, які визначено формами державних статистичних спостережень з праці (див. лист Держстату від 12.01.12 р. № 9/4-10/9).

Що стосується запитання, яке розглядається, то, на жаль, на нормативному рівні воно не врегульовано. Але ви можете використати один із запропонованих нами варіантів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити