Перевірки податківців потрапили у сферу дії Закону про держнагляд Закон України від 03.11.16 р. № 1726-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»
Підтримка експорту Для збільшення експорту товарів (робіт, послуг) українського походження на зовнішні ринки, забезпечення захисту українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат і підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках запроваджується механізм підтримки вітчизняних експортерів.
Ліцензування експорту у 2017 році Кабмін затвердив на 2017 рік переліки товарів (озоноруйнівних речовин), експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсяги квот.
Експорт металобрухту Уряд скасував обов’язкову реєстрацію суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності контрактів (договорів) на експорт брухту чорних металів.
Держрегулювання цін на ліки Нагадаємо, що з 01.01.17 р. запрацював новий механізм державного регулювання граничних цін на лікарські засоби (див. «БТ», 2016, № 50, с. 4). Ще до початку його запровадження виявилося, що закупівельна ціна певних лікарських засобів, які були придбані аптечними закладами у 2016 році, значно більша за граничну відпускну ціну деяких ліків.
Оплата праці: в новий рік — з новими «фішками» Новина про підвищення з 01.01.17 р. мінімальної заробітної плати до рівня 3200,00 грн. вже давно хвилювала не лише роботодавців, а й працівників. Відтак у суперечках, добре це чи погано, уб’є таке підвищення бізнес чи це необтяжне підвищення, настав 2017 рік. Що він із собою приніс нового в оплаті праці? Які тепер оклади «малювати» працівникам у штатному розписі, щоб не порушити вимоги законодавства? Розбираємося, друзі!
Ставки податків і зборів: новорічні корективи — 2017 Щорічно законодавці проводять індексацію розміру ставок податків і зборів, визначених у абсолютних значеннях. 2016 рік не став винятком — Законом № 5368 таку традицію було продовжено. Водночас, на відміну від попередніх років, цей Закон змінив одним махом і розмір деяких ставок, які визначені у відносних величинах. Пов’язано це з подвійним збільшенням розміру мінзарплати, до якої прив’язані такі ставки. Про те, за якими ставками слід розраховувати податки і збори у 2017 році, читайте далі.
РРО на технічно складні товари, або «Обрізанню» РРО-пільг-2017 присвячується Ви продавець побутової техніки? Продаєте спортивне спорядження, годинники, лічильники й інші товари, на які є гарантія? Виробляєте ці товари? Працюєте з готівкою/картками? Законодавці підготували вам «новорічний РРО-сюрприз». Детальніше — у статті.
Податок на доходи фізичних осіб: знайомимося з новинками 2017 року Уже традиційно ми з вами розпочинаємо новий рік з вивчення змін, унесених нашими «палко коханими» законотворцями в ПКУ. На чому зупинитися, якщо від кількості нововведень просто голова йде обертом? Пропонуємо поговорити про найбільш «людський» податок у ПКУ, а саме про податок на доходи фізичних осіб. Чим же він нас потішить у 2017 році? Що змінилося?
Податкова реформа — 2017. Частина I. Гарячі новини Напередодні новорічних свят Президент таки підписав «реформаторський» Закон № 1797 і «бюджетонаповнюючий» Закон № 1791. Більше того, їх встигли опублікувати 31 грудня 2016 року. Отже, більшість новацій, як і планувалось, набрали чинності з 1 січня 2017 року. Цими законами внесено чимало змін як в Податковий кодекс, так і в низку інших нормативних актів. З найгарячішими новаціями, які вже сьогодні потрібно враховувати у своїй роботі, ви можете ознайомитись у цьому номері нашої газети. А в наступному номері ми розглянемо менш актуальні, але не менш важливі зміни.