Оновлено Типовий статут ОСББ Мінрегіонбуд і ЖКГ вніс зміни до Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Місце виплати пенсії Кабмін уніс зміни до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках.
Правила з техніки безпеки СРСР Мінсоцполітики визнав низку нормативно-правових актів СРСР такими, що не застосовуються на території України.
Отримання відомостей з ЄДР Кабмін вніс зміни до постанови від 08.09.16 р. № 593, відповідно до якої надаються відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).
В обід, і зранку, і вночі чекаємо… Держпраці ми Це було б смішно, якби не було так сумно. Державна служба з питань праці нарешті отримала керівництво до дії. А точніше, новий порядок проведення перевірок з дивними назвами — «інспекційні відвідування» і «невиїзні інспектування». Скажемо прямо: перспективи для роботодавців не дуже веселі. У цій статті розберемося, наскільки страшний чорт, якого малюють…
Самовиправлення податку на прибуток і «згортання» фінрезультату Ситуація, яку ми сьогодні розглянемо, на практиці зустрічається доволі часто. За результатами І кварталу підприємство-«квартальник» мало прибуток, а за результатами півріччя очікує збиток. Так сталося, що в декларації за І квартал підприємство прибуток не показало. Яким чином виправити помилку — подати уточнюючу декларацію за І квартал чи можна уточнитися і в складі звітної декларації за півріччя?
Благодійні організації: основи обліку Благодійна допомога, про оподаткування якої ми розповідали в «БТ», 2017, № 21 с. 19, зазвичай розподіляється через неприбуткові організації. Облік у благодійних організаціях (БО) викликає запитання, причому зараз це безпосередньо впливає на оподаткування. У цій статті ми розглянемо основні моменти, що стосуються обліку в таких організаціях.
«РРО-атака»: про запитання, які залишилися без відповіді Продовжуємо говорити про наболіле — про РРО у торговців «складними» товарами*. 8 травня вже минуло. Перелік № 231** почав діяти. Водночас залишається без відповіді низка запитань, пов’язаних з переходом «на РРО». Висловимо свою точку зору.
«У нас довгі руки»: чи має право директор підписувати документи, перебуваючи у відпустці? Законодавством нечітко врегульовано питання виконання керівником своїх обов’язків, зокрема під час перебування у відпустці. На практиці в таких випадках часто делегують повноваження з підписання договорів, звітних та інших документів іншим особам. Наскільки це правильно і чи може спричинити негативні наслідки? Давайте розбиратися.
Перерахунок ПДФО з дивідендів без штрафів Чи здійснюється перерахунок нарахованого та утриманого ПДФО за ставкою 18 % з доходів у вигляді дивідендів у зв’язку зі зміною ставки на 9 % та яким чином такий перерахунок відобразити в податковому розрахунку за ф. 1 ДФ?
Перевірки Держпраці: бути чи не бути? Наше підприємство вказане в плані перевірок Держпраці на 2017 рік. Проте з положень Порядку держконтролю* виходить, що органи Держпраці більше не проводять перевірок з праці. Чи це так?
Помилки в податковій накладній «Кожен по-своєму хороший і на іншого не схожий…». Так само і в податковій накладній (ПН): кожен її реквізит несе своє смислове навантаження і відіграє свою роль. А в цілому ПН відображає здійснення господарської операції в ПДВ-обліку. Давайте проаналізуємо кожен реквізит ПН на предмет його важливості. Розберемося: чи такі страшні помилки в цих реквізитах? Чим вони загрожують і кому? Які помилки можна не виправляти, а з якими жартувати не варто. Та до того ж детально розглянемо алгоритм виправлення критичних помилок.