Експорт сої та ПДВ: Мінфін підтримав платників Наказ Мінфіну від 11.03.19 р. № 105 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку»
Періодичність перевірок Держпраці — за новими критеріями Кабмін затвердив нові Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення органами Держпраці планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах:
Новації електронної взаємодії з банками НБУ відреагував на набуття чинності 07.11.18 р. Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.17 р. № 2155-VIII, який, зокрема, скасував старий Закон України «Про електронний цифровий підпис» та вніс істотні зміни до цієї сфери регулювання.
Заблокувати ключ ЕЦП можна телефоном Податківці нагадують користувачам електронних цифрових підписів (ЕЦП), що в обставинах, які загрожують компрометацією кваліфікованого сертифіката, вони можуть оперативно заблокувати або скасувати його телефоном.
Граничні ціни на лікарські засоби МОЗ роз’яснило порядок установлення граничних цін на ліки, що входять до Нацпереліку, за моделлю референтного ціноутворення.
Із мало- у високодохідники і навпаки Ситуації, коли малодохідник перетворюється на високодохідника або, навпаки, високодохідник стає малодохідником, трапляються досить часто. Давайте обговоримо, які перехідні сюрпризи можуть чекати платників у разі зміни прибуткового статусу і як із ними боротися.
Автівку купили, а транспортний податок не сплатили… Щойно відзвітували з податку на транспорт, як на гарячу лінію почали надходити запитання від тих, хто чомусь забув це зробити. Сьогодні проаналізуємо найтиповішу ситуацію й окреслимо шляхи виходу з неї.
Резерв відпусток: відповідаємо на запитання Запитання, пов’язані з резервом відпусток, не втрачають своєї актуальності. Як бути, якщо не створювали резерву відпусток раніше? Куди дівати резерв, що залишився, якщо стали мікропідприємством? І навпаки — як бути, якщо втратили статус мікропідприємства і тепер потрібно нарахувати резерв? Давайте розбиратися з усіма цими запитаннями.
Класифікатор професій змінили: як діяти роботодавцеві? З 15.02.19 р. Змінами № 8* до чинного Класифікатора професій** було внесено чергову, вже восьму, порцію вдосконалень. Але хапатись за голову не варто. Річ у тому, що самі ці зміни доволі вузьконаправлені й торкнулися переважно держорганів та органів місцевого самоврядування, освіти і медицини. Тобто більшість роботодавців вони обійшли стороною. Але якщо ви потрапили до лав «щасливців», то врахуйте таке.
Від колишнього ФОП — емітенту: передача з мінімальними податками Ситуація. Фізособа-підприємець (ФОП) припиняє діяльність. Відкриває товариство з обмеженою відповідальністю, де виступає засновником і директором. Як краще передати товари від фізособи у власність ТОВ — єдиноподатника третьої групи?
РК до заблокованої ПН: чи буде штраф за несвоєчасну реєстрацію? Податкова накладна (ПН) була відправлена на реєстрацію 12.12.17 р. Цього ж дня відбулося збільшення ціни в договорі, для чого бухгалтер відправила на реєстрацію розрахунок коригування (РК) «на плюс». Потім ПН заблокували і РК не зареєстрували. Після розблокування ПН через суд у лютому 2018 року РК був направлений на реєстрацію повторно. Потім надійшов акт про несвоєчасну реєстрацію РК. Чи можна відбитися в цій ситуації від штрафів за несвоєчасну реєстрацію РК?
ПН не розблокована: ПДВ-облік у покупця Податкова накладна (ПН) нашого постачальника була заблокована ще минулого року, й розблокувати її так і не вдалося. Чи можемо ми зараз суму «вхідного» ПДВ віднести до витрат, оскільки навряд чи вже отримаємо від постачальника ПН?
У відрядження з відпустки: чи можна оплатити дорогу? Директор відбув у відрядження до Риги з Праги, де перебував у відпустці. Повернувся вже до Києва, на постійне місце роботи. Чи можна відшкодувати йому вартість квитка Прага — Рига?
Оплата через касу банку: без готівкових обмежень Фізична особа — підприємець (ФОП) на єдиному податку (група 3) повинна сплатити постачальнику 25 тис. грн. Чи може ФОП унести цю суму на поточний рахунок контрагента одним платежем через касу банку, чи такий платіж доведеться розбивати (перераховувати щодня не більше 10 тис. грн.), щоб не порушити готівкові обмеження?