Часткові інвалютні оплати при експорті: нюанси обліку Зовсім недавно ви, шановні читачі, дізналися, як правильно в сучасних умовах обліковувати експортні та імпортні операції (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 68, с. 21; № 70, с. 24). А сьогодні пропонуємо з’ясувати, як потрібно відображати в обліку підприємства часткові оплати в інвалюті. Це також важливо й цікаво. Почнемо з експорту.
Закриваємо філію: облікові моменти Сьогодні пропонуємо знову поговорити про ліквідацію філій. Про пов’язані з цим організаційні моменти читайте «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 72, с. 14. Тепер давайте подивимося на ситуацію з облікового боку і звернемо увагу на нюанси обліку.
Вранці гроші — ввечері стільці, або Як відкоригувати ПДВ після отримання авансу Торгівля на умовах 100 % передоплати вельми приваблива для підприємства. Це пов’язано насамперед із тим, що підприємство отримує грошові кошти в своє розпорядження ще до відвантаження товару. Буває так, що після отримання авансу ціна на товар змінюється (збільшується чи зменшується). Як у такому разі правильно виконати ПДВ-коригування? Зіткнувся з цієюю проблемою і наш читач, який звернувся до редакції з проханням роз’яснити механізм відповідних коригувань у такій ситуації.
Розрахунок для Звіту (обчислюємо суму пільги з ПДВ у експортера) Сьогодні в цій рубриці відповімо на запитання з форуму сайта «Податки та бухгалтерський облік». Причому, судячи з дзвінків на «гарячу лінію» та електронних листів, що надходять до нашої редакції, відповідь буде цікава не тільки форумчанам.
Отже, підприємство здійснює експорт товарів, який обкладається ПДВ за ставкою 0 %, і бухгалтера цікавить правильність розрахунку суми пільги з ПДВ. Зокрема, як слід визначати суму пільги з ПДВ при експорті: з націнки чи обсяг експортного постачання помножити на 0,2?
ГотівкоФОПія: розрахункові документи (готівковий обіг у приватних підприємців) — Плачу наличными.
— Отлично!
(Із к/ф «Пригоди Буратіно»)
Продовжуємо наші публікації, присвячені питанням готівкового обігу в роботі фізичних осіб — підприємців (початок див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 72, с. 34).
У сьогоднішній частині поговоримо детальніше про різні види розрахункових документів, які ФОП можуть використовувати для оформлення готівкових операцій на одержання та витрачання готівки.
Коли розраховувати нову фіксовану суму індексації Базовим місяцем працівника є грудень 2013 року (місяць останнього підвищення окладу на рівні мінзарплати)). Йому виплачують фіксовану суму індексації в розмірі 539,40 грн. Крім того, починаючи з травня 2014 року, працівник отримав право й на поточну індексацію. У вересні 2014 року сума поточної індексації становить 146,16 грн., але в цьому місяці йому підвищують розмір окладу на 170 грн. Чи зберігається фіксована сума індексації у вересні 2014 року?
Середній заробіток мобілізованих працівників не індексуємо Базовим місяцем для працівника є грудень 2013 року (місяць останнього підвищення окладу на рівні мінзарплати). Починаючи з травня 2014 року працівник отримав право на поточну індексацію (фіксованої індексації немає).
З 5 вересня 2014 року працівника призвали на військову службу за призовом під час мобілізації. За цей місяць працівник відпрацював 4 робочі дні при нормі — 22.
Чи потрібно індексувати середній заробіток, що нараховується працівнику за час служби?
Як розрахувати суму індексації зарплати за вересень 2014 року?