ДФСУ про зміни у складанні та реєстрації ПН/РК На офіційному сайті ДФСУ розміщено роз’яснення щодо останніх змін, внесених з 29.07.2015 р. до порядку складання та реєстрації податкових накладних (далі — ПН) і розрахунків коригування (далі — РК) кількісних і вартісних показників до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).
Вітайте національну поліцію: є Закон! Закон України «Про національну поліцію» від 02.07.2015 р. № 580-VIII визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Якщо працівника мобілізували повторно Кабмін постановою від 29.07.2015 р. № 542 уніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, які спрямовані на підвищення розміру середнього заробітку працівників, повторно призваних для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Перенесення абонентського номера: затверджено технічні вимоги Адміністрація Держспецзв’язку наказом від 24.06.2015 р. № 355 затвердила Технічні вимоги до телекомунікаційних мереж загального користування України щодо забезпечення надання телекомунікаційної послуги перенесення абонентського номера.
ПДВ з 1 липня: що в результаті вийшло? (коментар до Закону № 643) Чесно кажучи, про долю ПДВ з 1 липня всі до останнього сподівалися дізнатися ще до цієї дати. Але так було б нецікаво — мабуть, «дуже просто». У результаті довгоочікуваний ПДВ-
Закон № 643* з’явився тільки через місяць. Проте нам не звикати — такий поворот подій не вперше. Тому давайте, не втрачаючи жодної хвилини, про «ПДВ з 1 липня» дізнаємося вже в серпні. Адже, дійсно: «краще пізно, ніж ніколи».
Сільгосп-ПДВ: окремий СЕА-рахунок Продовжуємо розмову про Закон № 643*. Що «революційного» приніс він сільським трударям? Звісно, приємно, що законодавці проявляють турботу про аграріїв. Коштами сільгосп-ПДВ вони мають розпоряджатись без невиправданих затримок їх на електронному СЕА-рахунку.
Беремо студента на роботу Потреба в досвідчених кадрах на багатьох підприємствах відчувається майже завжди. Але й в освічених — теж! Бажаєте, щоб працівник мав і відповідний освітній рівень, і володів усіма нюансами саме вашого виробничого процесу? Тоді візьміть на роботу студента і власноруч викуйте з нього кваліфікованого фахівця! Що для цього треба? Насамперед, прочитати цю статтю.
Не згодні з даними формули в СЕА: чи можна їх оскаржити? Як не намагається законодавець подружити бізнес із СЕА з ПДВ — усе марно. Але, на жаль, його завзятість безмежна… А це означає що? Правильно! Те, що всім нам доведеться вчитися з цим жити. Причому наполягаємо — жити, а не виживати (різницю, думаємо, відчуваєте). Для цього ж потрібно вчитися відстоювати свої права. Практика показала, що формула СЕА далеко не завжди поводиться так, як прописано в законодавстві. Ті чи інші суми в ній раз у раз пропадали та/або не збільшували формулу. Зараз, після обнулення, ця проблема відійшла на другий план, але, ймовірно, ненадовго. Перекручення у формулі можуть знову виявитися. Щоправда, у такому разі ви вже будете ознайомлені зі способами захисту.
Переплутали ставку ПДВ у ПН: як виправити помилку? У серпні 2015 року наше підприємство реалізувало покупцю вироби медичного призначення. На цю операцію ми склали податкову накладну та зареєстрували її в ЄРПН. Проте пізніше виявили, що замість ставки ПДВ 7 % застосували ставку 20 %. У результаті сума ПДВ у податковій накладній виявилася завищеною. Чи можна виправити цю помилку?
Ремонт резидента: «Свій до свого по своє!» Одне українське підприємство ремонтує тепловоз іншого українського підприємства, що застряг у Криму. Обидва — платники ПДВ. Які будуть ПДВ-наслідки?