Податки та бухгалтерський облік, липень, 2015/№ 56

 • Індекс інфляції за червень 2015 року — 100,4 %
 • Експорту лісу — ні! Законом України від 09.04.2015 р. № 325-VIII внесено зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» від 08.09.2005 р. № 2860-IV щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді.
 • Електронне звернення громадян та електронна петиція Парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» (базовий законопроект від 03.03.2015 р. № 2299).
 • Нова довідка про доходи для субсидій Мінсоцполітики наказом від 05.06.2015 р. № 591 виклало у новій редакції форму Довідки про доходи. Звертаємо увагу: вона призначена лише для осіб, які виявлять бажання, щоб їм нараховували житлові субсидії не в загальному порядку — на основі доходу за попередній календарний рік, — а за розміром доходу за останні 6 місяців.
 • Як дізнатися, «хто, хто в рукавичці живе?» Мін’юст нагадує, що з 1 липня 2015 року не справляється плата за отримання інформаційної довідки з Держреєстру речових прав на нерухоме майно співвласників багатоквартирних будинків (лист від 01.07.2015 р. № 19.2/46).
 • Знайомтеся з електронною декларацією про відходи Мінекології впровадило першу електронну послугу в екологічній сфері — подання декларації про відходи в електронному вигляді (про те, кому слід її подавати, читайте у «Податки та бухгалтерський облік, 2014, № 43, с. 41).
 • Хто може купити валюту без довідки з податкової Нацбанк постановою від 03.07.2015 р. № 427 вніс зміни до своїх постанов:
  — «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» від 23.02.2015 р. № 124;
  — «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.06.2015 р. № 354.
 • Робота в період випробування — за КЗпП! Мінсоцполітики нагадує, що в період випробування на працівників поширюється законодавство про працю (лист від 16.04.2014 р. № 65/06/186-14).
 • Єдинник — на РРО! Та й іншим — не відставати! 1 (і 2) липня ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (базовий законопроект було зареєстровано за № 1088). Цей Закон (його називатимемо так, бо номера в нього поки що немає), зокрема, змінив «правила гри» з РРО для ФОП-єдинників, про які так часто говорили останнім часом. Сьогодні, дорогий читачу, ми обговоримо з вами основні «перспективи» цих змін.
 • Повідомляємо податківців про прийняття на роботу Сьогодні ми з вами поговоримо про давно очікувані новації, що стосуються повідомлення фіскалів про прийняття працівника на роботу. Відповідний документ з’явився нарешті з-під пера Кабміну. А разом з ним народилася й форма самого повідомлення. Як його заповнити? Чого чекати роботодавцям «за забудькуватість»? Розбираємося!
 • Розрахунок лікарняних і декретних по-новому: перемога розуму! Незважаючи на відпускну пору, КМУ не дає розслаблятися кадровикам і бухгалтерам. Не стихнули ще пристрасті щодо порядку повідомлення податківців про прийнятих працівників, як на тобі — змінилися правила, якими керуємося при розрахунку лікарняних і декретних. Та ще на додачу і правила оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавців. Як тепер розраховувати лікарняні та декретні? Розбираємося!
 • Багатоквартирна «колективізація»: моє плюс наше «Мы, управление нашего дома, пришли к вам после общего собрания жильцов нашего дома, на котором стоял вопрос»… (М. Булгаков, «Собаче серце»)
  А ви помітили, що 1 липня 2015 року сталася житлово-комунальна революція? Якщо ви — власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному житловому будинку, то так чи інакше тепер відчуєте себе ще і справжнім співвласником не тільки самого такого будинку як цілісного майнового та інженерного об’єкта (тобто включаючи все, що є в ньому за межами ваших власних «квадратних метрів»), а й прибудинкової території теж! Відчуєте це разом з відповідними правами з управління всім цим господарством і обов’язками щодо його утримання. При цьому горезвісні ЖЕКи (що дожили донині в тому чи іншому вигляді) втрачають монополію на надання послуг з утримання та обслуговування багатоквартирних житлових будинків, і на ринку відкривається цікава ніша для підприємництва: покупець таких послуг завжди на місці — у себе вдома! Тема широка, але тут і зараз говорити ми будемо тільки про принципові новації.
 • Ліміт часу для ліміту каси: як встановлювати і коли переглядати? «Как стемнеет — кассу будем брать»*
  Пам’ятаєте, як Доцент разом зі спільниками розгріб цілу кімнату з металевими радіаторами, аби «взяти» касу, в якій виявилося двадцять заздалегідь підготованих «дерев’яних» рублів? Так от, катавасія зі встановленням і подальшим переглядом ліміту каси подекуди нагадує цю «працю» відомого кіногероя Євгена Леонова. В тому сенсі, що доводиться докладати надзусиль, а кінцевий результат змушує сумніватися у доцільності зробленої справи. Але нехай у вас цих сумнівів не буде — бо дзвінки з «Гарячої лініїї» свідчать, що податківці ставляться до ліміту каси доволі прискіпливо. І найбільший камінь спотикання полягає в тому, як часто слід переглядати встановлений одного разу ліміт каси. Тож давайте поговоримо, як нам із цією проблемою бути!
 • Індексація заробітної плати за серпень 2015 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Індекси для проведення індексації грошових доходів за липень 2015 року ви знайдете в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 48, с. 38. Тобто щоб проіндексувати зарплату поточного місяця — липня, зверніться до відповідної таблиці того номера.
 • Доходи за 2002 — 2015 рр. виплачено в липні 2015 року: розраховуємо компенсацію Величини приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати в разі погашення боргів у червні 2015 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 48, с. 39. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2002 — 2015 роках, якщо вони виплачуються в липні 2015 року.
 • Забули оприбуткувати товар: виправляємо помилку в бухобліку Допоможіть, будь ласка, виправити ситуацію із запізнілим оприбуткуванням. Товар зайшов на підприємство в березні, провести в обліку забули, схаменулися в червні, коли баланс за I квартал 2015 року здали. Як виправити помилку в регістрах березня, чи треба заново подавати баланс за I квартал?
 • На руках тільки квитанція № 1: чи вважається декларація поданою? Ми подали декларацію, квитанцію № 1 отримали. Але через збій у програмному забезпеченні квитанція № 2 так і не надійшла. Підкажіть, чи зможуть нас у такому разі притягнути до відповідальності за неподання декларації?
 • Звільняємо працівника, який не став до роботи Два місяці тому ми оформили нового працівника (видано наказ, внесено запис до трудової книжки). Але у встановлений строк він так і не приступив до виконання трудових обов’язків. Тепер він з’явився. Як правильно звільнити такого працівника?
Перейти до номеру
 • № 61
 • № 60
 • № 59
 • № 58
 • № 57
 • № 62
 • № 55
 • № 54
 • № 53
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить